Sirje Tärn - Finnlog

Sirje Tärn

“MINA, JA VÕITSIN!?!”

Et Sirje Tärn Finnlogi loosimängu võitis, tuli naisele suure üllatusena. Muidu ei mängi ta ju lototki, nüüd aga võitis krapsakas naine reisi Soome – nädalalõpupuhkuse Finnlogi näidismajas Kuopios.

Ehitusmessil „Eesti Ehitab 2009”, kus Finnlog oma esitlusboksiga väljas oli, tuli külastajatel kõige toredama projekti leidmiseks oma valik teha ning kontaktid loosikasti visata. Nii fortuuna Sirjele naerataski. „Kui mulle helistati, et mina võitsin, küsisin ikka üle – olete te kindel?“ räägib Sirje Tärn rõõmsast üllatusest.

Et kõik algusest ära rääkida, tuleb alustada lausa 7-8 aasta tagusest ajast. Sirje Tärn ja tema suur pere elasid siis Kesk-Eestis. Imekaunis paigas, mis kahjuks linnastumise ohvriks sattus ning kurvalt välja suri. Esmalt tuli Tallinna linna tööle Sirje abikaasa. Kolm poegagi kolisid linna. Viimasena maale jäänud naisel tuli viimaks ka ise linnatee jalge alla võtta. Mõnus maakoht täidab nüüd aga suvekodu rolli. „Pidasime ju isegi loomi!“ naerab Sirje lõbusalt ja tema soe olemus pakatab rõõmust.

„Ka pojad on öelnud, et peaksime kindlasti jälle maja soetama, et nad kõik saaksid mõnusasti kokku tulla. Meid on ju lausa neli generatsiooni. Melu on meeletu, kui kõik kokku tulevad. Vaja on ruumi, aga vaja on igale perele ka omaette nurgakest.“ Seepärast just ongi linnakorter veidike kitsas – pere kasvab jõudsalt edasi.

„Me ei saa praegu kuidagi maale tagasi minna ka, kuigi tahaks. See nõuaks mitme auto soetamist, palju sõitmist ja nii ei ole mõtet elada,“ ütleb Sirje. Pigem vaatabki pere Tallinna lähedal asuvaid kinnisvarapakkumisi. „Pime kana leiab ka tera,“ ütleb Sirje ootamatult ja naerab.

„Linnaelu on üks hädaorg,“ kõkutab Sirje lõbusalt edasi. „Kangesti tahaks jälle oma õue. Kaks suurt muutust olen juba elus teinud, küllap tuleb see kolmaski! Korterist tagasi oma majja läheme niikuinii.“

Eks seesama salasoov ongi põhjus, mis Sirje Tärni ja tema abikaasa ehitusmessidele viib. „Mulle meeldivad puitmajad. Betoon ja kiviplokid pole minu jaoks. Alul vaatasime ümarpalkmaju, aga see pole ikka see. Ümarpalk nõuab kindlat sorti mööblit ja ruumid on kõik ühesugused. Siis aga tulid liimpalkmajad – hoopis teine tera. Nüüd käimegi Finnlogi maju vaatamas ja mõtteid kogumas,“ nendib naine. Firma meeldib Sirjele ka seetõttu, et suhtlemiskultuur on parem kui paljudes teistes ehitusfirmades. Paljuski aitabki suuri otsuseid elus teha just see, kuidas sujub omavaheline suhtlus ja asjaajamine.

Puhkus Finnlogi Kuopio näidismajas oli tore. Väike armas palkhoone, mis koduseslt sisustatud ja elamisvalmis, oli muidu täpselt see, mis vaja, ainult et veidi pisike. „Majakese avatud köök-elutuba, magamistuba, saun ja kabinet oleksid meile muidu täpselt sobinud, kui meil nii suur pere ei oleks. Üksikule paarile aga piisaks küll ja rohkemgi!“ nendib rõõmsameelne naine.

„Puhkus läks korda, sõitsime autoga ühtekokku Põhja-Soomes läbi 1400 kilomeetrit. Inimesed olid soojad ning sõbralikud, loodus kaunis ja ümbruskond puhas. Eriti teravalt paistis see silma Helsinkiga võrreldes. Suurlinn on ikka suurlinn. Puhkus palkmajas oli päris tore vaheldus. Omal ajal ikka reisisime Venemaal, aga viimasel ajal mitte. Meil on alati olnud ikka töö-töö-töö,“ kiidab Sirje võidetud suvereisi ja koduselt hubast puumaja.