Theo Raudsepp - Finnlog

Theo Raudsepp

“HINGEGA MAJA”

Radioloog Theo Raudsepp ehitas maja, mis võtab kõik saabunud külalised alati soojalt vastu. See maja on hingega maja, iseloomustab Theo Otepää Maastikukaitsealale püstitatud palkhoonet.

Esmalt olid meie valikus mitmed erinevad palkmajatüübid, näiteks ümaralt tahutud palk, aga lõpuks jõudsime liimpuitpalgini. Ainukesena pakkus sellist tehnoloogiat Finnlog. Kuna maja palgid valmistatakse Soomes ning neil on pikk kogemus liimpuitpalkide valmistamisel, siis jäime selle valiku juurde, selgitab Theo Raudsepp, miks sai valitud liimpalkmaja.
Oluliseks osutus ka kooskõlastus projekti kinnitamisel ning sellega ei olnud probleeme. Otepää Looduspark andis loa maja ehitamiseks, on mees rahul.

Erilises majas erilised tööd

Maja paikneb Theo Raudsepa vanemate talumaadel. Ümber värske Finnlogi liimpuitpalgist suvila asuvad vanad taluhooned, mis uuema ehitise värsket väljanägemist esile toovad. Ja see uuem on tõesti tore – tänu leidlikule lahendusele projekteerimisel sai maja 0-korruse. Nii on maja ühest küljest petlikult madal, teiselt poolt aga kõrge ja avar. Majakese katusekambrist avaneb vaade kui tornist – tänu nõlvakule tekib rõdulviibijal tunne, nagu oleks roninud vaatetorni. Avarad rõdud on aga hea koht mõtete kogumiseks ning kena talukoha silmitsemiseks. Sealt paistavad kirjud mesitarud.
0-korrusel peitub aga meistritöökoda, millist teist väga lihtne leida ei olegi. Maja igapäevaselt kasutavad Taivi ja Rein Raudsepp, Theo vanemad, teevad seal tänuväärset tööd. Taivi nõelast valmivad Eesti rahvarõivad, mis on lõnga värvimisest alates puhas käsitöö. Korrusel, mis on tegelikult plaanile pandud kui piljardi- ja puhkeruum, seisab rõivastange täis kirjusid ja värvilisi rõivaid, üks ilusam kui teine. Taivi töötuba on rahvariideid hindavatele inimestele teada paik, ei sealt tule võltsi ega praaki.

Kaua tehtud kaunike

Kuna maja ehitusega ei olnud kiiret, siis oli kogu ehitusprotsess rahulik ning saime korrektuure jooksvalt teha. Olen lõpptulemusega rahul ning isegi, kui sooviks midagi muuta, siis Finnlog on alati abiks, kiidab Theo Raudsepp firmat. Taivi aga lisab: Olime ise juures, kui mehed ehitasid. Ette heita midagi ei ole – korrektne töö ja taga ajama ehitajaid ei pidanud.
Ühtekokku kolm aastat ehitatud ja viimaks valminud maja on oma perele igati rõõmuks – 150 kasutatavat ruutmeetrit on lastele piisav ning puhkuseks sobiv. Läbi kolme korruse vonklevat treppi hindavad lapsed eriti. Sama hinnas on ka siserõdu. Tänu mõlemapoolsetele kompromissidele on meil praegu valmis maja, on Theo rahul firma paindlikusega. Ning loomulikult oli oluline ka soovitaja – Finnlogi palkmaja soetas varem ka Theo Raudsepa kursusekaaslane. Hea sõna aga levib.