Valminud kodud - Finnlog

Valminud kodud

Juba valminud projektid sinu inspiratsiooniks.

Elamu Kuusalus

Arhitekt Liis Sagadi

Visuaalse atraktiivsuse ja funktsionaalsuse kütkestav sümbioos.

Elamu kavandamise aluseks oli tellijaga koos paika pandud ruumiprogramm Üheks peamiseks kandvaks sooviks oli saada maja südameks suur avatud elutuba-söögituba – köök. Selle ümber tuli mahutada magamistoad, saunaruumid ja muud vajalikud abipinnad, panipaigad ja pesuruumid.

Hoone ehitisealune pind ja ruumiprogrammist tulenev maht sai keskmisest suurem ja ühekorruselise hoone puhul sai oluliselt hoone liigendatus, et ei tekiks monotoonset ühetaolist hoonemahtu. Hoone planeerimisel võtame ikka lisaks soovidele arvesse ümbritsevat keskkonda ning ilmakaari ja päikese liikumist. H-täheline põhiplaan sai parimaks lahenduseks, mis lisaks keskselt ühendatud hooneosadele minimeeris ka üleliigset koridoripinda. Hoone katusemaastik ja hoone tiibade liigendatus andis fassaadile meeldiva vahelduse.

Kahele poole avanev elutuba koos terrassidega liidavad sise-ja välisruumi ühtseks tervikuks ning võimaldavad välisruumi funktsionaalset kasutust. Tänu hoone kujule ja paigutusele tekivad õues erinevaid tsoone – nt õhtupäikese poole jääv terrass on tänu saunaplokile tänava poolt varjatud ja tagab siin privaatsema kasutuse.

Elamu Elvas

Arhitekt: Liis Vavulski

Elamut planeerides olid määravateks lähtepunktideks kinnistu paiknemine, pinnavorm ning imelised avanevad vaated järvele.

Hoone vormi kujunemises mängis suurt rolli detailplaneeringuga määratud ehitusala ning vaatekoridorid erinevatelt suundadelt. Elamuga on galerii abil ühendatud ka abihoone, mis on osaliselt integreeritud pinnasesse.

Hoone tänavapoolsed osad on suletuma iseloomuga ning jäävad tagasihoidlikumaks samas kui järvepoolne külg on suurte klaaspindadega ja avar. Sellel küljele on planeeritud ka mitmed katusealused pinnad, mis võimaldavad iga ilmaga nautlemist värskes õhus.
Hoonel on erinevate kalletega katus, mis lisab vormile mänglevust ning võimaldab elutuba-köögi osas kõrge katuslae kasutamist. Sama vormi mänglevust on kasutatud ka abihoone puhul.

Elamu Pärnus

Arhitekt: Liis Sagadi

Maja arhitektuurne vorm sai koostöös perega lahendatud – soov oli ette näha eraldi saunamaja ja elumaja ning siduda need ühise terrassialaga.

Looduskaunis ja privaatne kinnistu võimaldas eluruume läbi avarate klaaspindade siduda ümbritsevaga terviklikuks keskkonnaks. Kuna hoone on ümbritsetud peamiselt kõrgete mändidega, siis päikesevalguse jõudmine eluruumidesse oli ka oluline osa hoone planeerimisel. Samuti on ruumide paigutamisel arvestatud avanevate vaadetega ning ilmakaarte suhtes leitud perele parimad lahendused.

Lisaks muudele pererahva soovidele ja vajadustele on pööratud tähelepanu ruumide funktsionaalsusele ja nende omavahelistele seostele, et tagada mugav liikumine hoonete sees, hoonete vahel ja kinnistul tervikuna.

Elamu Lääne-Harjumaal

Arhitekt Liis Sagadi

Hoonete kompleks läänerannikul.

Hoone arhitektuurse projekteerimise aluseks on suuresti kliendi enda eeltöö, kus Finnlogis tehtud elamute lahendusest sai endale meeldiva idee ja visuaalse lahenduse. Otsaviilus avanev klaasist otsasein sobitus kliendi soovide ja kinnistu vaadete ning ilmakaartega ideaalselt.

Koostöös sai täpsemalt läbi arutatud funktsionaalsed vajadused ning olulisemad lähtekohad hoone kavandamisel. Näiteks oli soov hoonele kavandada klassikaline räästaga katus, lisada katusealust terrassiala jms. Koostöös sai kavandatud siis kolme avara magamistoaga elamu koos vajalike muude ruumidega, maja pärliks on loomulikult avatud köök – elutuba, mis ulatub katuslaeni ning täidetud valgusega.

Lisaks peamajale sai kinnistule kavandatud ka samas arhitektuurses võtmes abihoone ning lahendatud sellega ka kogu kinnistu toimiv terviklikkus.

Kodu Hiiumaal

Arhitekt: Liis Sagadi

Hiiumaa kaunile mererannale avanev kinnistu piirneb kauni metsa-alaga, kuhu Finnlog on kavandanud avara kodu suurele perele.

Elamu inspiratsiooniks oli Finnlogi näidisprojekt Hetena, kuid tema näidislahendused aga ei sobinud pere vajadustega.
Sellest tulenevalt sai alustatud pere vajadustele sobiva lahenduse kavandamist arvestades ka konkreetse kinnistu eripärasid. Kaasa on võetud Hetena maja sisehooviga lahendus, mis ühendab hoone kaks tiiba ühise sisehooviga tervikuks. Ühele poole jäävad magamistoad ja teisele poole elu-ja saunaruumid.

Lahenduste juurde kuulus ka eritüübiliste terrassialade liitmine hoone funktsionaalse plaaniga – selliselt on hubane siseterrass, kus saab mõnusalt aega veeta ka tuule eest kaitstuna, lõunasse avatud päikeseterass ning läänesuunda kavandatud väike peidetud oaas, kuhu pääseb vanemate magamistoast ja ka koduhoolduse ruumist.

Villa Hellsten

Arhitekt: Liis Sagadi

Tommyt võlus Hetena, mida ta oli Tuusula elamumessil näinud. Koostöös arhitekt Liis Sagadiga valmis uus planeering, mis arvestab Tommy vajadusi ja eelarvet. Finnlogi WisdomHouse hakati ehitama Hetena baasil. Maja tuli kohandada mitte ainult krundiga, vaid ka Tommy eluga. Paljud muudatused olid vajalikud, et maja sobiks krundile ja vastaks kliendi soovidele.

Villa Lippa

Arhitekt: Liis Sagadi

Villa Lippa on osa Soome ehitusmessi programmist ja kavandatud teise koduna looduslikult kaunile alale. Hoone planeerimisel oli oluline arvestada lisaks kliendi soovidele ja ümbritsevatele vaadetele ka kinnistu maapinna kõrguslike erinevusi. Selliselt sai arhitektide koostöös projekteeritud peamiselt ühekorruseline elamu, mille tehnilised ruumid ning panipaik sai viidud poolkorrusele.

Hoone põhikorrusele on kavandatud avatud elutoa ja köögiga ning nelja magamistoaga elamu, mille juurde kuuluvad ka vajalikud pesu-ja saunaruumid, garderoobid jms vajalikud abipinnad.

Hoone on mahuliselt liigendatud nelja plokki ning seda toetab ka efektne katusemaastik. Hoone fassaadil on kasutatud lehise laudist, mis on töödeldud raudsulfaadiga, et kiirendada loomulikku värvimuutust.

Villa Hetena

Arhitekt: Mikki Ristola

Finnlog Hetena on ühetasandiline eramu, kus elamispinda 143,5 ruutmeetrit. Selle eri suundadesse kalduvad katusekonstruktsioonid ja maja keskel asuv aatriumihoov muudavad maja isikupäraseks. Hetena projekteeris arhitekt Mikki Ristola Helsingis asuvast AOR Arkkitehditi büroost, mis on auhinnatud puitehitusele spetsialiseerunud arhitektuuribüroo. Tänu varjulisele privaatsele aatriumihoovile sobib Hetena kenasti tihedalt hoonestatud linnakeskkonda.

„Hetenat on mõjutanud traditsioonilised Soome majatüübid. Majamudeli projekteerimisel on olnud eesmärgiks võtta arvesse puidu ja clt-konstruktsioonide omadusi ning tõlgendada Soome puitehituse traditsiooni rakendatuna tänapäevases arhitektuuris,“ räägib arhitekt Mikki Ristola.

Elamu Harjumaal

Arhitekt: Liis Sagadi

Elamu arhitektuurse lahenduse alguseks saab lugeda omaniku soovi avatud elutoast, millel on palju klaasipinda. Kinnistu paikneb hoonestatud alal ning paigutuse suurimaks küsimuseks oli, et kuidas tagada eramaja privaatsus ja suured klaaspinnad. Koostöös sai arutatud erinevaid võimalusi, millest parimaks sai siiski suunata klaaspinnad kinnistu idapoolsele küljele, eemale naabritest ja teedest. Selliselt sai lisaks privaatsusele tekitada ka vaated elutoast kinnistu haljastatud küljele. Põhjapoolsele küljele jäid abiruumid ning lõuna ja läänepoole said eluruumid, mis on rohkem seotud hoovialaga.
Elamu enda lahendus sai täpselt planeeritud,, et detailplaneeringuga võimaldatud hoonestusala on maksimaalselt ära kasutatud. Hoonesisene lahendus tuli kliendi vajadusest ja soovidest ning sellele said juurde lisatud hoone välimised soovid– terrassi, varjualused jms). Selliselt on loodud kinnistu eripärasid ja ilmakaari arvestav terviklik lahendus.

Villa Rauha

Arhitekt: Petri Meyer

Meremaastikule ehitatud CLT maja jätkab pererahva suvitustraditsioone kaasaegses võtmes.

150-ruutmeetrises moodsas puhkemajas on neli magamistuba ja avar köök, mis tagab, et pere kokkutulekutel on ruumi kõigile.

Lisaks avarale interjöörile saab aega veeta ka terrassil, mis ümbritseb maja kolmest seinast.

Moodne kelpkatusega hoone on 100% puidust, seda nii maja välis- kui siseseintel. CLT valiti ehitusmaterjaliks pere täiskasvanud poja Petri ettepanekul. Petri tahtis täispuidust fassaadikattega maja, aga palkvooder kõlas võõralt. Seetõttu saimegi CLT-ehitatud maja fassaadikatte ja täispuidust seintega. Hoone vaheseinad on samuti CLT. Valgusküllase maja planeeringu kujundas Petri ning Finnlog tegi ehituse jaoks vajalikud joonised.

Villa Ruka

Arhitekt: Liis Sagadi

Omanik tuli Finnlogi enda arhitektuurse eskiisprojektiga, mille põhjal tegime ehitusloa projektid ja tootmiseks vajalikud arhitektuurse projekti. Samuti konstruktiivse lahenduse. Selle käigus said omaniku soovid ja vajaduse täpsemalt ka läbi arutatud ning korrigeeritud vajalikke detaile.

Hoone on kavandatud kolmes osas, mis on ühendatud ühtse katusega ja terrassiga. Eraldi sissepääsudega on kavandatud saunamaja ja külalistemaja ning põhimaja osa. Samuti on samas auto varjualune ning kuur. 

Villa Luella

Arhitekt: Mikki Ristola

„Minna maja projekteerimine oli teistmoodi ja lõbus. Sihtkoha kujundamisel tuli olla julge. Lõpptulemus on väga isikupärane, kuid selles on ka traditsioonilisi saaremaakodu elemente. Oleme püüdnud teha nii, et objekt näeks välja nagu tellija ja arvan, et see on meil õnnestunud,“ räägib Mikki.

Hiljem tuli ehitusluba veidi karmistada, sest roosa fassaad pole saarte traditsiooniline värv. Maja sai aga ehitusloa. See võib väga hästi olla ainus roosa CLT maja maailmas.

Viella Miekka

Meri Murto / Avarrus Architects

Planeeringu lähtekohtadeks oli täispuitkonstruktsioon ja tellija poolt soovitud ruumide kohandamine lastega perele sobivaks funktsionaalseks tervikuks.

Suur krunt võimaldas hoonet teostada peamiselt ühel tasapinnal, mis oli oluline ka tellija jaoks.

Hoones on kohti nii igapäevasteks kohtumisteks kui ka lõõgastumiseks. Erinevate funktsioonidega ruumid on omavahel seotud, kuid iga ruum moodustab ka oma selge ala.

CLT maja

CLT maja

Palkmaja

Võta meiega ühendust