Jaanus Ikla - Finnlog

Jaanus Ikla

Advokaat Jaanus Ikla soovis, et tema kodumaja oleks maalähedane ja võimalikult looduslik. Palkmaja sobis selleks hästi. Mis muud kui internetti infot koguma.

“Finnlogi nimi jooksis internetifoorumites palkmajade teemades tihti läbi. Firmat kiideti ja majade kvaliteeti samuti. Vaatasime ka Finnlogi kodulehte ning otsustasime nähtud piltide põhjal. Olgugi, et Finnlog polnud just kõige odavam firma, olime valikus kindlad,” räägib Jaanus Ikla. Pere ei pidanud vajalikuks isegi maju elusuuruses vaatama minna – niivõrd hea mulje jätsid Finnlog kvaliteet ja soovitajad. Pere ei pidanud pettuma.

Pärast konakti loomist firmaga, hakkaski kõik kenasti sujuma.
Looduslähedus oli kindel soov

Viljandimaale looduskaunisse paika planeeritud maja ehitustööd kulgesid Ikla sõnul suuremate viperusteta. Väiksemad äpardused, mis ilmnesid, likvideeriti esimese hoolduse käigus. “Oleme majaga väga rahul. Nüüdseks elame sees juba ligi aasta ja mingisuguseid tagasilööke ilmnenud ei ole,” rõõmustab Jaanus Ikla. Nii võib kahe lapsega pere oma mõnusat ja vaikset looduslähedast elu muretu südamega nautida.

Jaanus Ikla sõnul oli nende eelistus kindel: “Meil on peres küll lapsed, aga ega me vaid nende pärast võimalikult naturaalsetest materjalidest ehitatud kodu tahtnud. Enda pärast ikka kah. Peamiselt soovisime, et kõik seinad ei oleks üle löödud kipsplaadiga, see tähendab, et me ei soovinud oma koju suuri siledaid ja võõbatud pindu. Praegu asubki meie valminud puidumaiguline mõnus kodu kenasti ja eraldatuna keset loodust. Meile meeldib siin väga.”

Olgu öeldud, et kodu seinad on peitsitud, seega pole pere tahtnud puidu kurrulist mustrit peita tõesti ka siseseintel.

Kui Jaanus Ikla oma maja lühidalt iseloomustab, nimetab ta vaid mõned sõnad: “See on soe, mõnus ning hea õhuga maja. Kodune samuti. Meil on ka küte rajatud puidule. Köögis on puupliit, elutoas ahi ning ka keskküte käib puudega. Seepärast on meil kodus tõesti mõnus õhk.”
Ehitusbrigaad oli tasemel

“Olime keskmisest nõudlikumad kliendid. Seda arvestades said ehitusmehed küll hästi hakkama. Lisaks oli meil ehitusel pidev valve peal – minu vanemad elavad sealsamas ning ka abikaasa asus ehituse üpris varajases staadiumis sinna elama,” räägib mees.

Nagu varem öeldud, lahenesid ka need pisikesed mured, mis ehituse käigus tekkisid, juba esimese majahoolduse ajal. Maja hooldamine on samuti Finlamelli ehitusmeeste rida, mis käib nn majaostuga komplektis – vaadatakse üle vajumised, vajadusel reguleeritakse ja looditakse toestustalad, akende ja uste kohal kontrollitakse vahesid ning timmitakse paika pingutuslatid. Nagu puitmajale omane, mängib palkmaja esimestel aastatel ilmastikutingimuste käes – niiskusega paisub ja päikeseliste ilmade kuivab taas kokku. Hiljem maja enam eraldi hooldust ei vaja.

“Olen varem ka ehitustööde ja –meestega kokku puutunud, aga Finnlogi brigaadiga on mul küll vaid positiivsed kogemused. Küllap oleks töö olnud ka siis kiire ja korralik, kui meil nii pidevat kontakti kogu ehitusprotsessi vältel poleks olnud.”