Sander Remme - Finnlog

Sander Remme

Sander Remme pere elab Finnlogi palkmajas alates 2008. aastast. Kivimaja ei plaaninud me kunagi ehitada – meie maatükk asub metsa sees ja sinna sobis vaid puidust elamu, selgitab Sander Remme, miks nende pere palkmaja kasuks otsustas.

Pere kuus liiget, kellest kaks on suured koerad, on elumuutusega siiani väga rahul. Koerad loomulikult eriti – linna kivimaastiku asemel on nende päralt praegu lausa mets. Ja lastel on oma toad. Elasime enne 70-ruutmeetrises korteris ja kui kolisime majja, tundus meile, et ühtäkki on meil meeletult palju ruumi, muheleb mees.
Tol ajal, kui standardprojekti oma krundile ja ilmakaartele vastavaks sobitasime, ei osanud paljusid asju muidugi ette näha. Finnlogi arhitekt tegi projekti ringi ilma igasuguste probleemideta nii, kuidas soovisime. Mõned asjad lahendaksime praegu küll teisiti, kuid see ei ole loomulikult firma süü, ikka meie endi viga. Inimene ei ole mitte kunagi rahul ja minu arvates on see edasiviiv jõud, naerab Sander. Aga see on ka kõik, mida mees majale ette heidab.

Väikeste viperuste kiuste

Finnlogi soovitas Sander Remmele ehitusmees, kes pere linnakorterit remontis: Meie ehitusturul liigub palju soss-seppi. Plaanisime maja hakata ehitama ja kuulasime selle tarbeks maad. Remondimees teadis siis rääkida, et Finnlog on usaldusväärne firma ja toodab kvaliteetseid maju. Nii me kiidusõnade peale uurima läksimegi. Head kogemused ongi ju parim soovitus, parem veel kui mis tahes ostetud reklaam.
Kõik, mis ehituse käigus veidi viltu läks, tegid mehed kenasti ümber. Veidi viltune sein aeti sirgeks ja ega enam õieti kõike mäletagi, ja ega tahagi. Ehitusaeg nõuab alati tugevaid närve, kõigil. Väikeste viperuste kiuste saime hea maja ja selles suhtes on Finnlog tõesti usaldusväärne asutus, kiidab Sander Remme lõpetuseks.

Pere naudib elu palkmajas

Sander Remme arvates on eramus elamisel tibatilluke ebamugavus see, et palju tuleb sõita. Nende armas 155 ruutmeetrine palkmaja asub Väänas. Kõik muu aga paikneb linnas: töökohad, lasteaiad ja koolid. Siiski, mets ja ümbruskond kompenseerivad selle.
Olgugi, et palkmajade kohta räägitakse, et need vajavad pidevat hooldust ka paljude aastate järel, ei ole seda muret Remmede perel veel ette tulnud. Sees elatud aastate jooksul pole maja mingit hooldust vajanud – enne, kui sisse kolisime, oli majal aega kuivada ja katuse raskuse all korralikult paika vajuda. Õhksoojuspump tegi sees head niiskuse eemaldamise tööd.
Küsimusele, mis meeldib Sander Remmele oma maja juures kõige rohkem, vastab mees nii: See ei olegi otseselt majaga seotud. Mulle meeldib puit ja meeldib selle materjali soojus ning õdusus. Mulle meeldib palkmajas elamine. Aga kõige rohkem naudin ma hommikuid, kui lapsed veel magavad. Kamin praksub ning televiisor ei mängi. Kõikjal on rahu ja vaikus. Mulle lihtsalt meeldib rahulik keskkond.