Natalia Jürves - Finnlog

Natalia Jürves

Natalia Jürves elab oma perega Finnlogi palkmajas juba mitu aastat. 197 ruutmeetri suuruse elamuga on neljaliikmeline pere siiani väga rahul. See on talvel soe ja suvel mõnus, ütleb Natalia.

Praegu, mil käes on varakevad, kuid õues paugub ikka veel pakane, on meie palkmaja toad soojad. Suured lõunapoole avanevatest akendest tulvav soojus kütab päikeselise ilmaga maja soojaks ka siis, kui kraadid väljas on alles krõbedad. Viimasel ajal olemegi eriti rõõmsad – meil on ökoloogiline ja ökonoomne kodu, see on lisaks ka hubane, naturaalne ja soe toonitab Natalia. Kuid see on vaid üks põhjus, miks pere Finnlogi ja nende maju usaldab. Lisaks on väga tähtis ka firma töökultuur ja klienti väärtustav suhtumine.

Otsustavaks said head kliendisuhted

Juba kooselu algul sai selgeks, et Natalia Jürvese perest korteriinimesi ei saa – mehe kindel veendumus sai ka Nataliale omaseks. Milline aga on üks noorele perele sobilik maja?! See ei olnud neile põrmugi raske küsimus. Vastus peitus ju mõlema sees.
Kui Natalia ja tema abikaasa väikesed olid, veetsid mõlemad palju aega oma vanavanemate talukohtades. Maakodulik atmosfäär jäi mõlema südamesse nii kindlalt, et otsus oma perele palkmaja ehitada tuli küllaltki lihtsalt. Tol ajal tegutses turul kolm Soome maju müüvat firmat. Valisime neist ühe välja, kuid paraku ei olnud nende klienditeenindus tasemel. Finnlogi tulime tagasi seepärast, et selles firmas väärtustati meid, ütleb naine. Mõtlesime ka ümarpalgi peale, aga Viimsi vald, kus meil oli maalapike, ei lubanud palkmaju ehitada. Finnlogist leiti meile suurepärane lahendus – meie maja nurgad peideti ilulaudadega ning nüüd näeb maja välja nagu tavaline puitvoodriga kaetud elamu.
Lisaks oli firma valmis perele eraprojekti tegema lisatasu võtmata: Saime sellise kodu, millest unistasime. Meie võtmed-kätte-projektis ei tulnud meil silmitsi seista ühegi takistuse või ebameeldivusega.

Usaldan seda firmat täiesti!

Kui Natalia sõpradega, kes samuti mõned aastad tagasi kodu ehitasid, räägib, paneb teisi ikka imestama soojus, millega naine meenutab Finnlogi tööd ja ehitajaid. Palkmaja ehitamine oli väga põnev, kuid eks iga ehitusperiood on natuke pingeline. Iga päev tuli midagi otsustada, kompromisse leida ja objektil käia. Samas oli see väga huvitav aeg ning palkmaja ehitamise juures on tulemus kiiresti näha – kulub vaid pool aastat, ja maja ongi püsti, meenutab Natalia.
Kas aga pere nüüd midagi teisti teeks? Üllataval kombel ei muudetaks eriti midagi. Need väikesed muudatused, mida Natalia ja tema abikaasa teeksid, on suures osas võimalik lihtsa vaevaga ellu viia: Laiendaksime näiteks terrasse. Selliseid pisiasju ei oska ette näha enne, kui sees elad. Muu sobib meile imehästi. Plaanimegi sel aastal teha mõned tööd, mis maja ehitamise aegu tegemata jäid. Ma ei hakka teistelt üldse pakkumisi võtmagi. Ja kui me peaksime veel elu jooksul mõne maja ehitama, siis kindlasti saab see olema Finnlogi palkmaja. Sõbrad ei usu siiani, et mul ei ole ehitajatele ühtegi pretensiooni. Eriti veidrat nägu teevad nad siis, kui ütlen, et võiksin Finnlogiga ehitada veel lausa kaks või kolm maja.