Välisviimistlus - Finnlog

VÄLISVIIMISTLUS

Välisviimistlus

Palkmaja välisviimistluses loovad majale ilme sokkel, palkseinad, aknad ja uksed koos liistudega ning tuulekastid ja katus. Nende elementide omavahelise harmoonia korral tekib tervik, mis annab meile aimu seal elavate inimeste heast maitsest.

Sokkel

Sokkel viimistletakse enamasti krohviga, mis on kaetud sobiva värvitooniga. Juhul kui on tegemist keldrikorruse või nõlvapealse kõrge soklikorrusega, kus kivipinna osakaal on suur, sobivad hästi ka looduskivid või muud soklikatted. Kui paigaldatava katte paksus on üle 1 cm, tuleb sokli kohale panna veeliist, et juhtida palkseintest üleulatuvalt soklilt liigne niiskus eemale.

Puitosad

Palkseinte, ukse- ja aknaliistude ning tuulekastide viimistlemiseks kasutatakse katvaid või läbikumavaid värve. Need omakorda jagunevad vee-, lahusti- ja õlipõhisteks. Välistingimustes peetakse vastupidavamaks tumedamaid katvaid lahustipõhiseid värve ja vähem vastupidavaks heledaid läbikumavaid toone. Finnlogi majade seinte värvimisel kasutatakse enamasti lahustipõhist piisava pigmendisisaldusega läbikumavat värvi. Tuulekastide otsalaudade ning akende ja uste liistude katmiseks soovitame kasutada katvaid värve, kuna sajuvee ja UV-kiirguse juurdepääs on nendele kõige suurem.

Katusekate

Kodu väljanägemist ilmestab oluliselt ka katusekate. Finnlog paigaldab majade katustele valdavalt katusekivi. Kivide kuju- ja värvivalik on tänapäeval väga lai ja sealt leiab igaüks kindlasti midagi endale sobivat. Alternatiivina on võimalik paigaldada plekk-katus, kärgkate või täiesti looduslik katusekate, nagu roog, sindel või laast, mis sobivad hästi maamajadele.