Sisekujundus - Finnlog

Sisekujundus

Mõtteid palkmaja sisekujundusest

Maja sisekujunduse põhieesmärk on luua funktsionaalne, terviklik ja kaunis ruum. Läbimõeldud sisekujundus loob ka hea emotsiooni, mis omakorda tekitab harmoonilise kodutunde. Et saavutada siseruumi lahendamisel parim tulemus, tuleks lähtuda maja välisarhitektuurist ja arvestada maja ümbritseva keskkonnaga.

Eelista looduslähedast

Kuna maja ise on valmistatud kõige looduslikumast ehitusmaterjalist ehk palgist, siis võiksid ka siseviimistluse materjalid olla võimalikult naturaalsed: looduskivi, puit, spoon, metall, klaas, keraamilised plaadid, krohv, pabertapeedid. Asjatundja väldiks võimaluse korral plasti ja muid tehismaterjale. Palkmaja põrandakatteks sobivad nii põrandalaud, parkett, kivi kui ka kork- ja vaipkate. Mööbli ja sisustuse valikul eelistaksin samuti naturaalseid materjale – puitu, spooni ja vineeri – ning kombineeriksin neid värvitud pindadega.

Palkmaja sisekujundus võib olla stiililt väga erinev

Palgiga koos töötavad hästi nii klassikaline, romantiline kui ka modernne, minimalistlik stiil. Tihtipeale jäävad palkmajas nähtavaks mitmesugused postid, talad ja liistud. Neid eridisainiga esile tuues saab luua isikupärase interjööri ning need on ühtlasi ka siduvateks elementideks terviku loomisel.

Mitmekesisus elavdab muljet

Palkmaja puhul võiks mõelda, kuidas rikastada ja neutraliseerida palgiosa, et see ei mõjuks liiga tuimalt ning saunalikult. Lihtsaim viis on näiteks peitsida või värvida seinad ja lagi eri tooni. Miks mitte viimistleda mõni sisesein dekoratiivkrohvi või kiviga – nii saab luua vaheldusrikkama interjööri. Soojale puidule vastukaaluks võib lisada klaasist või metallist sisustuselemente.

Olulise osa sisekujundusest loob valgustus

Palkmaja puhul võib valgustuse projekteerimine olla veidi keerulisem, kuna näiteks süvistatud valgusteid kõikjal kasutada ei saa. Oma piiri seavad ka nähtavad laetalad. Hästi sobivad sel juhul prožektor- ja siinvalgustid. Rõhutades puitkonstruktsioone kohtvalgusega, saavutame huvitava ja hubase siseruumi. Valguslahendus peaks olema paindlik, et ruumi saaks soovide kohaselt kas õdusaks või säravalt valgeks muuta. Valgusallikate valikul tuleks arvestada ka sellega, et puit neelab valgust.

Sisekujundaja Airita Aim
Palazzo Sisustussalong