Siseviimistlusmaterjalid - Finnlog

SISEVIIMISTULSMATERJALID

Palkmaja siseviimistlus

Finnlogi palkmaja siseviimistluses on võimalik kasutada mitmesuguseid konstruktsioonilisi elemente (vaheseinad, postid) ja pinnakattematerjale (puit, plaat, vineer, tapeet, värv).

Meie majade välisseinad on tehtud massiivsest palgist, siseseinad aga kergkonstruktsioonina. Sellega saavutame hoones omapärase ja vaheldusrikka siseilme. Omajagu oluline on ka kulupool: kuna palk on suhteliselt kallis materjal, siis annab kergkonstruktsioonidest siseseinte eelistamine kliendile märgatava kulude kokkuhoiu.

Palkseinad ja laudis

Palkseinte ning seina- ja laelaudiste katmiseks kasutatakse enamasti veepõhiseid värve, lakke, peitse või naturaalset õli.

  • Puitpinna viimistlemine värviga annab ühtlase katva pinna, millest puidu süü läbi ei paista. Värvi ei tohiks peale kanda üle kahe kihi ega väga paksult, vastasel juhul võib värv puidu intensiivse niiskusregulatsiooni tõttu lahti kooruda.
  • Veepõhiseid lakke kasutatakse peamiselt selleks, et palk säilitaks naturaalse ilme ja oleks lihtsalt puhastatav. Laki puhul on vesi kandeelement, mis paari päeva jooksul aurustub. Palki kattev vesialuseline lakikiht ei tekita allergiat ega kahjusta inimest mingil muul viisil.
  • Peitside puhul on oluline meeles pidada, et eri valmistajate toodetele on lisatud erinev kogus pigmenti. Seetõttu tuleks enne pinna katmist kindlasti proovitüki peal tooni katsetada.
  • Puitpindu saab viimistleda ka looduslike õlidega. Väga hästi sobib näiteks linaõli, mis toob puidu süü eriti selgelt nähtavale.

Vaheseinad

Vaheseinu, mis enamasti on kipsplaadist või Fibo plokkidest, saab viimistleda mitmesuguste värvide, struktuurkrohvi ja loodusliku saviga. Võimalik on kasutada ka laias valikus looduslikke kive.

Katus- ja vahelaed

Palkmajade katus- ja vahelaed kaetakse enamasti laelaudade või kipsplaadiga, mida on võimalik värvimise või toonimisega interjööri sobitada. Põrandakatete puhul soovitame niiskes ruumis kasutada keraamilisi plaate ja ülejäänud põrandad katta puitparketi või põrandalauaga. Puitparketi eelis on tema tugevus ja mehaanilistele vigastustele vastupidavus, mistõttu on see elumajade puhul eelistatum.