Aknad ja uksed - Finnlog

Aknad ja uksed

Palkmaja aknad ja uksed

Märkimisväärset rolli kodu välisilmes omavad maja aknad ja uksed. Akende valikul tuleks lähtuda ümberkaudsete hoonete arhitektuursest eripärast ning akende kasutusmugavusest ja vastupidavusest. Finnlog soovitab ka akende ja uste valikul eelistada naturaalseid ning loodussäästlikke materjale.

Mõlemal aknatüübil on eeliseid

Aknad jaotatakse nende avanemissuunast ja kasutatavast materjalist lähtuvalt.

  • Saksa tüüpi akent on mugav kasutada ja hooldada, kuna see avaneb hoonesse sissepoole. Sellel aknal on spetsiaalne lukustussüsteemiga käepide, mis võimaldab akent avada kald- ja pöördsuunas. Lisaks võimaldab Saksa tüüpi aken lihtsasti eemaldatava sääsevõrgu paigaldamist ja mugavat mikrotuulutust.
  • Väljapoole avanev Taani tüüpi aken tagab parima tuule- ja veepidavuse, mis omab olulist rolli mereäärsetes piirkondades. Kardin seda tüüpi akna avamist ei takista ja samuti võib sel juhul asju aknalaual hoida.

Tavaliselt on raam puidust

Finnlogi majade puhul on akende ja uste konstruktsioonides kasutatud valdavalt puitu, kuid vahel on küsitud ka puit-alumiiniumraamidega avatäiteid. Üldjuhul on puitmaterjali valikus mänd, tamm ja meranti.
Puit on akende ja uste materjalina traditsiooniline valik, mis loob meeldiva ja palkmajaga kindlasti kõige paremini sobiva koosluse. Puit-alumiiniumraamidega akna eelis on tema vastupidavus: selle akna välispind on niisama hästi kui viimistlusvaba.

Õige klaaspakett tagab soojapidavuse

Finnlog soovitab kasutada vähemalt kahekihilist pehme selektiivklaasiga klaaspaketti (4 mm selektiivklaas, 4 mm kirgas klaas, 18 mm vaheliist, soojajuhtivustegur U = 1,39 W/m2). Kahe klaasi vahe täidetakse argoongaasiga, mis annab kogu paketi soojajuhtivusteguri U väärtuseks 1,1 W/m2.

Toonivalikul piire ei ole

Meie põhiline koostööpartner Lasita Aken AS kasutab akende ja uste viimistlemisel Euroopa juhtiva värvitootja Remmers ökoloogiliselt puhtaid veega lahjendatavaid värve ning lasuure. Toone on võimalik valida kogu RAL-värvikaardi ulatuses.