Välisarhitektuur - Finnlog

Välisarhitektuur

Tänapäeva palkmaja ühendab tavad ja uuendused

Palkmaja traditsioon algab meie esiisade juurest. Teekond sealt praegusaegse liimpuidust palkmajani on olnud pikk. Palkarhitektuuri ja -ehituse valdkonda on uus hingamine saabunud tänu uuenduslikele tehnoloogiatele ning seadmetele.

Veel olulisem roll on olnud inimeste loovusel ja oskusel luua kodu, mis järgib traditsioone ning on samas ajakohane. Enam ei seata piiranguid vormile ega ruumile. Tänapäevast palkmaja  iseloomustavad peamiselt klientide soovid:
•    ruumikad avatud siselahendused;
•    suured klaaspinnad;
•    madalakaldelised katused;
•    uudse tehnoloogiaga küttelahendused ning nutikad elektri- ja nõrkvoolusüsteemid.

Tänu sellele on nüüdisaja palkmaja väga mugav ja säästlik elupaik.

Palkmaja kasvab metsasel maal

Kui rääkida traditsioonilisest ajaloolisest elamust, siis meenub eestlasele tihti esimesena rehielamu – palgist ja maakivist seinte ning kõrge rookatusega. Tänu puidu kättesaadavusele ja vastupidavusele on just palkmaja Eestis kõige enam ehitatud.
Tänapäeval võrreldakse kodu rajama asudes sageli palki teiste elamuehituses levinud materjalidega (kergplokk, betoon jne). Kuid nüüdsete võimaluste puhul tasub arvestada, et ka palgil ja palgil on kvaliteedivahe.

Liimpuidust palkmaja konstruktsioon on täpsem

Paljude ehitusasjatundjate eelistuseks on viimasel ajal lamellpalk ehk liimpuidust palk . Niisugune materjal on tehases põhjalikult kontrollitud: tänu sellele on liimpuidust palkmaja konstruktsioon tugevam ja kvaliteetsem. Liimpalkmaja on ökoloogiliselt puhas ja tema tootmine hoiab terve ka ümbritseva keskkonna.

Peame ajaga sammu

Kindlasti toob tulevik kaasa veel uuendusi, mida me praegu ette ennustada ei oska. Seda teades liigub Finnlog alati arenguga kaasa, et palkmaja traditsioonid uue keskkonnaga igal ajal sobituksid.

Palkmaja ehitades kasutame nii aegade jooksul saadud hindamatuid oskusi kui ka uusimaid võimalusi. Tänu sellele on meie ehitis ühtaegu traditsiooniline, klassikaline, põhjamaine ja tänapäevane.