Miks valida CLT – elementmaja? - Finnlog

Miks valida CLT – elementmaja?

Täispuitmajas on hea ja tervislik elada. Samas pole saladus, et palkmajadel, soojustamata palkseina tõttu, on energiakulu mõnevõrra suurem, kui seda võrrelda puitkarkassmajadega või muudest materjalidest piirdekonstruktsioonidega, mis täiendavalt soojustatakse.

Kas on võimalik saavutada täispuitmaja eelised ja samas ka elada energiatõhusas majas? CLT täidab need tingimused.

CLT–elementmaja

Kui on kindel soov osa saada looduslähedusest, tervislikust elukeskkonnast ja madalatest kütteenergia kuludest, siis parim lahendus on valida oma koduks CLT elementmaja.

Ingliskeelne lühend „CLT“ (Cross Laminated Timber) tähendab tõlkes ristkihtpuitu, mis koosneb täpsemalt vähemalt kolmest üksteise suhtes risti paiknevast liimpuitkilbist. Ristkihtpuidust konstruktsioonid on väga tugevad ja taluvad suuri koormusi, mistõttu ei teki arhitektuurilisi piiranguid lahenduste projekteerimisel ning samuti ei ole takistatud materjali teiste ehitusmaterjalidega kombineerimine.

CLT elementmaja seinaelement koosneb tüüpsel juhul ristkihtpuidust kilbist, seejärel puitkarkassist, milles paikneb puitkiudvilla kiht, tuuletõkkekangast, tuulutusroovist ja välisvoodrist. Välisvoodrilaua asemel saab soovi korral kasutada ka krohvitud pinnaga lahendust või teisi viimistlusmaterjale.

CLT–maja annab kiiruse ja kvaliteedi

Elementmajale iseloomulikult on CLT maja elementide püstitamine ehitusobjektil väga kiire, olenevalt maja suurusest kulub objektil majakarbi püstitamiseks enamasti 1-3 päeva. Seinaelemendid saabuvad objektile ilmastikumõjude eest pakendatult, tagades sellega konstruktsioonide maksimaalse kaitse ka püstituse ajal.

Elementide ehitamine tehase tingimustes võimaldab pakkuda kontrollitud kvaliteeti, nii materjalide valikul kui ka ehitustööde teostamisel.

Valides elementmaja tüüpprojekti alusel on võimalik täpselt prognoosida ehituskulusid ja ehituse eelarves saab tellija kindel olla.

CLT on hinda väärt

Massiivsed ristkihtkilbid on suhteliselt kallis ehitusmaterjal, kuid oma hinda väärt. Ristkihtpuit tagab konstruktsiooni tugevuse ja puitmajale omase hea niiskusrežiimi. Lisaks võimaldab ristkihtpuit siseruumis head puitpinna eksponeerimist ja luua oma kodus hubane ja rahulik ning looduslähedane keskkond.

CLT-elementmaja on energiatõhus ja parim võimalus saada osa täispuitmaja parimatest omadustest. See on hea investeering oma pere tervisesse ja elukeskkonda!