CLT-elementmajad – väga kvaliteetsed puitmajad - Finnlog

CLT-elementmajad – väga kvaliteetsed puitmajad

Kodumaja peab olema tugev ja konstruktiivselt kindel, keskkonnasõbralikust põhimaterjalist, energiatõhus ja tervisliku sisekliimaga. Tõenäoliselt kirjutaks iga kodu ehitamisplaaniga inimene sellele soovile alla.  Just kõigile neile tingimustele vastab tänapäevane CLT-elementmaja. Vaatame veidi lähemalt, miks tasub ehitada CLT-elementmaja?

CLT ehk ristkihtpuit ei ole aga kaugeltki uus avastus puidutehnoloogias. CLT tehnoloogia arendati välja 1990 aastate alguses Šveitsis, kuid laiemat kasutamist on tehnoloogia leidnud peale 2000. aastat Euroopas ja ka mujal maailmas. Nagu sageli ikka vajab uus tehnoloogia aega, et ennast tõestada ja aega, et arhitektid, projekteerijad ja tellijad CLT tehnoloogias puitkonstruktsioonide eeliseid ja võimalusi tundma õpiksid. Tänasel päeval võib julgesti öelda, et CLT tehnoloogia on kõik barjäärid ületanud ning ennast puitmaja ehitusmaterjalina tõestanud.

Arhitektuurne vabadus

CLT-majade üheks oluliseks eeliseks on suur paindlikus arhitektuurselt omanäoliste ja keerukate lahendustega majade ehitamiseks. Ristkihtpuidust kandvad kilpseinad või vahe- või katuslae paneelid on äärmiselt tugevad ja taluvad suuri koormusi ning on stabiilsed ja jäigad. See võimaldab projekteerida suurte avade ruume ja luua näiteks kaasaegseid modernse ilmega hooneid, kus välisseintes rohkelt eksponeeritud klaaspindu.

Seetõttu saab väga edukalt sobitada CLT-majade arhitektuurset ilmet ümbritseva väliskeskkonnaga, maja saab sobitada ideaalselt nii metsa või järve äärde aga samahästi ka linnakeskkonda.

CLT elemendid võimaldavad puitmaja kiire ehitustempo majakarbi püstitamisel

CLT tehnoloogias on võimalik toota suurte mõõtudega kilpe / paneele. Suuremate mõõtudega seinakilpide või paneelide objektil paika tõstmine ja monteerimine aitab kiirendada ehitusprotsessi. Näiteks keskmise eramaja CLT-hoone karp pannakse objektil üldjuhul kokku  1-2 päevaga.

Hea sisekliima ja heliisolatsioon

CLT-elementmajad on kahtlemata hea sisekliimaga. Sisuliselt on ristkihtpuit täispuidust plaat, mis toimib majas niiskuse regulaatorina, mistõttu on majas suhteline õhuniiskus valdavalt väga hea. Samuti aitavad CLT-puitkilbid vähendada jõudsalt müra kandumist läbi välispiirete ruumidesse.

CLT- elementmaja on väga kvaliteetne puitmaja

CLT–elementmaja võimalik miinus on vahest ainult veidi kõrgem maksumus, kuid väärt kodu ei saa paraku odavalt ehitada. CLT- elementmajad kannavad endas edasi puitmajade parimaid omadusi, pakkudes unikaalseid ja eksklusiivseid lahendusi ning kauakestvat kodu!

Vaata siit Finnlog CLT elementmajade näidisprojekte!