Puitmaja - kodu põlvkondadeks, mitte üheks eluetapiks - Finnlog

Puitmaja – kodu põlvkondadeks, mitte üheks eluetapiks

 

Puitmaja ehk puidust kandekonstruktsioonidega terviklahenduste tehnoloogiatest oleme Finnlogi blogis varasemaltki rääkinud.

Täispuitmaja iseloomustab kvaliteetsus, keskkonnasõbralikus ja energiatõhusus.

Puitmaterjalist kandekonstruktsioonidega majade areng sõltub materjali ettevalmistus- ehk tootmisprotsessist. Tähtis on siinkohal puitmaterjali eelvalik, kuivatusprotsess ja töötlemine. Vähemalt sama olulisel tasemel on ka paremate ja töökindlamate tehniliste sõlmede väljatöötamine.

Vaatame lähemalt, miks puitmaja kasuks otsustada ning millist tehnoloogiat eelistada.

Aegade jooksul on välja kujunenud 6 põhilist puitmaja tehnoloogiat:

  1. Täispalk;
  2. Liimpalk;
  3. Mittevajuv palk;
  4. CLT ehk ristkihtpuit;
  5. Post-tala;
  6. Puit-karkass.

Finnlog on oma 20 tegutsemisaasta jooksul jäänud kindlaks mittevajuva palgiprofiili ja CLT elementmajadele. Mõlemad on võrdlemisi uued tehnoloogiad, kuid olenemata oma uudsusele on nad koduna disainitud vastu pidama põlvkondi, mitte ainult üht eluetappi.

Puitmaja hubasus

Puitmaja ehitamine algab üldiselt emotsioonist. Käiakse Skandinaavias suusakuurortis puhkamas ja ööbitakse palkmajas. Tunnetatakse krõbeda külmaga puitmaja soojust ning head sisekliimat. Kõike seda soovitakse oma uue kodu ehitamisel saavutada.

Kõik see on võimalik. Mittevajuva palgi ja CLT-elementide soojapidavus ning energiatõhusus on väga hea. Näiteks ka tänapäeval populaarsed suurte klaaspindadega majad, kus on rajatud kaasaegsed tehnosüsteemid, on energiaklassiks vähemalt B või siis A.

puitmaja

Valikuvabadus projekteerimisel

Mittevajuva palgi või CLT-elementmaja puhul ei pea palkmaja projekteerimisel lähtuma näidisprojektidest. Kataloogimajade ehitusaeg on läbi saanud ning eriprojektide ehitamine ei ole täna ainult priviligeeritute pärusmaa.

Uudsed tehnoloogiad võimaldavad projekteerida maju vastavalt kliendi vajadustele. Seetõttu ei ole Finnlog ehitanud oma 20 tegutsemisaasta jooksul mitte ühtegi identset maja. Iga pere vajadused on erinevad. Leiame, et kodu tuleb ehitada pere vajadustest, mitte puitmajatootja mugavustsoonist lähtuvalt.

Ehituskiirus

Ehituskiirus on siinkohal üks võtmesõnu, mida kiputakse alaväärtustama. Tänapäevased tootmislahendused võimaldavad valminud jooniste alusel kiirelt soovitud ehitusmaterjali valmis toota. Elementmajade puhul ehitatakse elemendid valmis juba tehases, võimaldades objektil ilmastikukindla seinakonstruktsiooni (majakarbi) paigaldada 1-2 päeva jooksul.

Tehasest tulevad materjalid ja elemendid on kaetud, tehes paigalduse kiireks igal aastaajal ning sõltumata väljas valitsevatest ilmastikutingimustest.

Näiteks ühe hiljuti valminud CLT-elementmaja puhul alustasime majaehitust 15. märtsil ning pere kolis siseviimistletud majja juba sama aasta 15. novembril.

Puitmaja ehitamisel ei ole sa üksi

Finnlog on puitmajade ehitamisel oma klientidele alati olemas. Alates esmasest konsultatsioonist kuni majavõtmete üleandmiseni. Oma tehtud tööle anname 2 aastase garantii.

Võta meiega ühendust ja registreeri end puitmaja konsultatsioonile juba täna.