Eriprojekt: CLT-elementmaja linnakeskkonnas - Finnlog

Eriprojekt: CLT-elementmaja linnakeskkonnas

Hiljuti valmis Finnlogi meistrite teadmiste ja käte läbi Harjumaal eriprojekt, mis rõhutab kaasaegse puithoone võlusid linnakeskkonnas.

Vaata videot

CLT kasuks otsustamine

Projekti tellija sooviks oli saada unikaalne puithoone, mis sobituks ideaalselt linnakeskkonda.

Kuna klassikaline puithoone ei oleks sobinud linnaarhitektuuriga, valiti hoone disainimisel just CLT kasuks.

CLT paindlik kasutus arhitektuuris

CLT ehk ristkihtliimpuit on massiivpuidul põhinev materjal, mis on ideaalne valik modernse arhitektuuri kasutamiseks, eriti linnakeskkonnas, kus on vaja arvestada kõrgemate nõudmistega esteetikale ja funktsionaalsusele. Sellegi projekti puhul oli linnakeskkonnast tulenevalt nõudmiseks madalakaldeline katus, mis oleks ilma räästasteta.

Tavapärasest suurem kodu

Maja üldpindala on ligikaudu 200 ruutmeetrit ning see sisaldab kolme magamistuba, avarat elutuba, kööki ning sauna koos eesruumiga, mis oli pere üheks erisooviks. Lisaks on majas multifunktsionaalne külalistetuba-kabinet, mis ühendab kaks kasutusfunktsiooni ühes ruumis. See keskmisest suurem maja on hoolikalt planeeritud, pakkudes mugavust ja funktsionaalsust iga ruutmeetri ulatuses.

Ehitusprotsess kestis 8 kuud

Maja ehitusprotsess oli muljetavaldavalt kiire – kõigest kaks-kolm kuud kulus projekteerimisele ja ehitusloa taotlemisele ning ehitus ise kestis vaid mõned kuud. Alates vundamenditööde algusest märtsi keskpaigas kuni pere sissekolimiseni novembri keskel – kõik etapid sujusid tõrgeteta.

Lisaks esteetilisele ilule on CLT-elementmajad eriti energiatõhusad. Hoone soojapidavus ja kasutatud tehnosüsteemid, nagu soojusvahetiga ventilatsioonilahendus ja maaküte, tagavad madalad ülalpidamiskulud. Maja kõigis ruumides, nii esimesel kui teisel korrusel, on kasutusel põrandaküte, mis lisab elanikele igapäevast mugavust.

Vaata videot CLT-elementide paigaldusest SIIT.

Kodu, kus igal hetkel on väärtus!

Finnlogi projekteeritud kodud ei ole lihtsalt majad – need on soojad ja kutsuvad kodud, mis rikastavad oma elanike igapäevaelu. Finnlogi pühendumus ja insenertehnilised lahendused tõestavad, et me ei ehita pelgalt maju, vaid kodusid.

Kodu, kus igal hetkel on väärtus!

Rõõmsad koduomanikud!

Oleme oma uue majaga väga rahul!

Erki ja Piret Kergandberg

Idülliline maja mere ääres.

Tõnu Kaljuste