Finnlogi kliimakangelased - Finnlog

Finnlogi kliimakangelased

 

 

Finnlogi tore kollektiiv püüab alati olla oma tegemistes keskkonnasäästlik. Peame väga oluliseks tervislikku elukeskkonda ja jätkusuutlikku tegutsemist ning seetõttu armastame täispuitmaju.

17. mail korraldas RMK tegus meeskond kliimakangelaste kokkutuleku kolmes kohas Eestimaal, et anda oma panus kliimamuutustega võitlemisel.

Oleme uhked ja tänulikud, et saime sellisest toredast üritusest osa võtta ning soovime inimeste teadlikkust selles vallas tõsta.

Igaühes meist peitub kliimakangelane – lase oma supervõimed valla!

 

 

 

10 võimalust saada kliimakangelaseks:

  • Istuta puid! Puud seovad süsihappegaasi, puhastavad õhku, pakuvad kaitset kuuma ja tuule eest ja leevendavad stressi.
  • Vali tooteid, mis on tehtud puidust või sisaldavad seda! Puidust valmistatud tooted ja ehitised talletavad süsiniku endasse ja võtavad selle pikaks ajaks ringlusest välja. Lisaks jäävad samal ajal õhku paiskamata plasti ja nafta töötlemisel tekkivad kasvuhoonegaasid.
  • Vali korduvkasutatavad nõud ja kohvitopsid! Aitad kaasa prügi ja ületootmise vähendamisele ning lisaks jäävad ühekordsete nõude hävitamisest tekkivad mürgised ühendid õhku paiskamata.
  • Vähenda tarbimist! Kiirmood ahvatleb meid pidevalt uusi riideid ja asju ostma, kuid tõeline kliimakangelane valib keskkonnasõbralikult valmistatud, vastupidavad ja parandatavad tooted.
  • Kustuta lahkudes tuli! Igapäevaeluks ja töötamiseks ei ole võimalik elektrist loobuda, kuid kindlasti on võimalik seda säästlikumalt teha. Kasvõi mõelda, kas millegi elektrivõrgus hoidmine on väärt seda kogust fossiilset kütust, mida selleks põletatakse.
  • Liigu rohkem jala või rattaga. Mõjub hästi tervisele ning aitab vähendada süsihappegaasi kogust.
  • Eelista kodumaist toitu, teenuseid, tooteid ja puhkust – nõnda vähendad transpordiga tekkivat süsihappegaasi kogust.
  • Tarbi kraanivett. Kraanivesi on keskkonnasõbralik, soodne ja alati värske! Vee pudelisse panek, pudelite toomine ja hilisem ümbertöötlemine nõuab väga suurel hulgal lisaressursse.
  • Sorteeri prügi. Prügi sorteerimine võimaldab ressursse korduvalt kasutad.

Allikas: RMK

Rohkem infot leiad RMK kodulehelt:
https://www.rmk.ee/kliimakangelane/hakka-kliimakangelaseks

Fotode autor: Stanislav Moškov