Tommy Hellsteni CLT-elementmaja kogemuslugu - Finnlog

Tommy Hellsteni CLT-elementmaja kogemuslugu

Meil on hea meel jagada tuntud kirjaniku ja psühhoterapeudi Tommy Hellsteni värsket kogemuslugu CLT-elementmaja planeerimisest ja ehitusest.

CLT-elementmaja ehituse idee tekkis juhuslikult

Projekt sai alguse juba 2020. aastal, kui Tommy Hellsten külastas Tuusula elamumessi, kus Finnlogi Hetena CLT-maja jättis talle kustumatu mulje.

“Mul ei olnud plaanis taas eramajas elada. Rääkimata selle ehitamisest. Kuid Hetena külastus jättis mulle üllatavalt kustumatu mulje. Pärast seda polnud tõesti enam vajadust teistes majades käia! Ringreisi lõpus jõudsime tagasi Hetenasse,” naerab Hellsten.

Järgmise kahe aasta jooksul hakkas kõik paika loksuma. Sobiv krunt leiti ehitatavas Loviisa elamumessi piirkonnas. Algas ehitus ning Hellsten pöördus tagasi oma juurte juurde, kust ta pärit on.

“Ring sulgub, sest minu tulevane kodu asub lapsepõlvekodu lähedal,” räägib Hellsten.

Rätseplahendusena ehitatud majad

Finnlogi WisdomHouse planeerimist alustati Hetena baasilt. Esialgset projekti tuli kohandada, et see sobituks olemasolevale 1170 m2 krundile, kust avaneb avar merevaade edelasse.

Lisaks Tommy isiklikele eelistustele pidi maja planeerimisel arvestama madalate ülalpidamiskuludega.

Selle eesmärgi saavutamiseks otsustati Hetena projektiga võrreldes vähendada põrandapinda. Nii vähenesidki maja välismõõtmed kolme meetri võrra ning ühes sellega ka ülalpidamiskulud.

Muudeti ka Hetena projekti katuse kuju ja struktuuri, säilitades esialgse majamudeli üldmulje. Selline lähenemine muidugi rõõmustas tuntud kirjanikku.

“Meie arhitekt Liis Sagadi tegi Hetena majamudelis Tommy soovidele vastavad muudatused. Rätseplahendusi pakume ka kõigi teiste majamudelitega. Meie jaoks on tähtis, et iga maja on loodud selle elaniku personaalseid soove arvesse võttes”, ütles Finnlogi tegevjuht Alar Anton.

Arhitektuursed lahendused sündisid koostöös tellijaga

WisdomHouse on ehitatud nii, et see sobituks Tommy igapäevaeluga.

“Protsess oli väga sujuv”, kiidab arhitekt Liis Sagadi. “Arhitektuursed lahendused sündisid koostöös tellijaga. Hetena majamudeli põhimõte ja kesksed ideed tellijale meeldisid ja sobisid. Projekti põhi ja fassaad tehti suures osas ümber kliendi soovidele vastavalt. Eelarvestustega hoiti ehituskulud soovitud piirides”.

WisdomHouse on ehitatud U-kujuliseks ning sisehoovis on avar poolkaetud aatrium. Planeering on õhuline. Selles on kõik kliendile vajalik olemas ning krundile on sobivalt ja hoolikalt läbimõeldud väliterrassid.

Finnlog WisdomHouse by Tommy Hellsten
Asuntomess, Loviisa, Soome
07.07.2023 – 06.08.2023

Soome telesaate “Huvila ja Huussi” majatuur