Suvila tagab keskkonnavahetuse ja positiivsed emotsioonid

Suvila olemasolu on osatud hinnata ammustest aegadest ning ega suvila omamise soov pole ka tänagi kuhugi kadunud. Paljud meist unistavad oma suvemajast mere ääres või hoopis metsade varjus. Ja enamik inimesi kujutavad suvilat ette ennekõike loodusesse imehästi sobiva palkmajana, mis lubab hästi välja puhata ning ennast hästi tunda.

Mis on peamised erinevused eramaja ja suvila vahel?

Põhiline erinevus tavalise eramaja ja suvila vahel on enamasti seotud sellega, et suvilat ei ehitata aastaringseks kasutamiseks. Täpsemalt on suvila puhul tavaliselt välisseina palgi paksus väiksem kui aastaringse kasutamisega palkmaja puhul. Näiteks pakub Finnlog suvilate tarvis kasutamiseks 113×180 mm, 134×180 mm ja 165×180 mm seinapalke.

Samuti ei ehitata suvilatesse enamasti kapitaalseid küttesüsteeme vaid piirdutakse kamina või väiksema ahjuga, et vajadusel veidi maja kütta saaks.

Suvila puhul on maja ruumiplaan rohkem puhkamisele suunatud, mis tähendab seda, et majas on enamasti suurem puhke- või eluruum koos köögiga, saunaruumid koos pesuruumidega ning siis magamisruumid, mis võivad olla näiteks II korrusel avatud plaaniga. Kuid loomulikult kujundab igaüks ise oma suvila ruumiplaani ning loob enda vajadustele sobiliku keskkonna.

Küll on aga suvemaja puhul pea kohustuslik korralike terasside või platside rajamine, kus oleks hea värskes õhus istuda ja näiteks suvist päikeseloojangut nautida. Ja loomulikult tuleb palju vaeva näha, et ehitatav suvila sobituks hästi krundiga, arvestaks ilmakaartega ning loodusega.

Suvila ehituskvaliteedi osas ei tehta hinnaalandust, ehitamise mõttes on suvemaja täpselt samasugune nagu iga teine elumaja.

Suvila miinusteks peetakse enamasti just seda, et suvila pidamine rahaliselt ei ole mõistlik, sest seal elata pidevalt. Samuti seda, et suvilasse ei saa talviseks ajaks jätta väga väärtuslikku sisustust ega tehnikat nii turvalisuse pärast aga ka seetõttu, et kütmata majas niiskustase suurem.

Praktikas on palkmajast suvila puhul on niiskusrežiim majas suhteliselt ühtlane ka kütmata ajal ja puitmööbel peab kenasti vastu. Turvalisuse teema õnnestub lahendada turvafirma teenuseid kasutades.

Hangi positiivne emotsionaalne laeng oma suvilast

Suvilat peetakse mõneti luksuskaubaks, kuid korralik privaatne puhkus ongi luksus. Tänapäeva kiires elutempos on oma suvila olemasolu lisaväärtus, mis laseb rahulikult endal ja oma perel akusid laadida ning igast suvest ka kodumaal rõõmu tunda.