Puitmaju tasub eelistada - Finnlog

Puitmaju tasub eelistada

Puit on väärt ehitusmaterjal

Puit on looduslik materjal, taastuv ja meile kättesaadav loodusvara. Puitmaterjali kasutamine jätab keskkonnale väikse ökoloogilise jalajälje. Puitmaterjal on hästi töödeldav, kaalult kerge, kuid samas piisavalt tugev, et ehitusmaterjalina väga laialdast kasutamist leida.

Puitmaterjal on naturaalne, ei tekita allergiat ja palkmajade puhul aitab tagada ruumides ühtlasemat ja stabiilsemat niiskusrežiimi. Puitmaterjali kasutamine on keskkonnateadlik ja -sõbralik valik, mida järjest enam väärtustatakse.

Puitmajade tootmine on kvaliteetne ja kiire

Suur osa puitmajade ehitamise ettevalmistavast tööst on võimalik teha tehase tingimustes. Puitmaterjal on kontrollitud kvaliteediga ja kaitstud ilmastiku mõjude eest, töötajate töötingimused on head, tehases on võimalik töid kiiremini ja täpsemini teha, kasutades selleks tõste- ja tööseadmeid ja töölavasid.

Materjalide ettevalmistus ja detailide väljalõikamine tehakse ülitäpsete automaatjuhtimisega tööpinkidega, mis tagavad valminud detailide kokkusobivuse ja ühendamise kiiruse ja samal ajal ka optimaalse puitmaterjali kulu. Tehases on tagatud läbimõeldud töökorraldusega puitdetailide või seinaelementide tootmise kiirus ja nende kvaliteet.

Puitmaja püstitamine igal aastaajal on kiire

Kuna suurem osa puitmaja tootmisest on võimalik toota tehase tingimustes, siis puitmaja majakarbi püstitamine ehitusobjektil on eriti kiire. Elementmaja ilmastikukindla majakrabi püstitamine võtab sageli ehitusobjektil aega kõigest 1-2 tööpäeva. Ka detailidest valmivad palk-, liimpalkmaja või karkassmaja seinakonstruktsioonid pannakse ehitusobjektil kokku märkimisväärselt kiiresti, sageli kõigest 2-3 päeva või nädalaga.

Puitmaja püstitamine ei ole praktiliselt takistatud ilmastikust. Tehasest tulnud materjalid / elemendid on kaetud ja võimaldavad paika panemist kiiresti igal aastaajal ning ilmastikutingimustes.

Puitmajade tehnoloogia areneb järjepidevalt

Puidust kandekonstruktsioonidega terviklahenduste valik on suur. Täispalk, liimpalk, mittevajuv palk, CLT ehk ristkihtpuit, post – tala (Post and Beam) ja puit-karkass. Puitmaterjalist kandekonstruktsiooniga majade areng puudutab nii materjalid ettevalmistamist tootmisprotsessis (puitmaterjalide eelvalik, kuivatusprotsess ja töötlemine) ja aga vähemalt samal olulisel tasemel paremate ning töökindlamate tehniliste sõlmede väljatöötamist.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes on saavutatud järjest töökindlamad ja turvalisemad lahendused. Puitkonstruktsiooni kasutatakse tänu kaasaegsetele ja läbimõeldud tehnilistele lahendustele järjest enam ka kortermajade, ridaelamute aga ka büroode või muude avalike hoonete ehitamisel.

Foto: Maris Tomba