Moodne kooselu - Finnlog

Moodne kooselu

Tekst: Silvia Pärmann
Fotod: Terje Ugandi
Artikkel ilmus ajakirjas Diivan

Laulasmaa mändide all seisvas Kaia-Liisa Reinuti kodus elavad harmoonias modernne  põhjamaine palkmaja, eksootilise hõnguga mööbel ja kunstiteosed ning igivana päranduseks saadud tugitool.

Künkal astuvasse majja sisse astudes avaneb hiiglasuurest aknast vaade Laulasmaa mändidele. Elutoa idamaadest inspiratsiooni saanud diivanil telerist vaadates kipub tähelepanu alailma hajuma, sest ekraani ümber on palju kaunim ja põnevam pilt.

„Ma pole kusagil nii suuri jäneseid näinud!“ räägib perenaine tihti akna taga ringi silkavatest „naabritest“. Talvistel nädalavahetustel on aga osadel külaelanikel komme Kaia-Liisa ja tema abikaasa nõudliku koputusega aknale äratada – tihased ja leevikesed nõuavad hommikueinet.

Möödunud suvel paari kuuga mändide alla püsti pandud Finnlogi palkmaja kerkis Kaia-Liisa perekonna vana suvekodu asemele, kus ka varem pikki suvesid veedeti. Et Tallinna Kalamaja katusekorteris veedeti igal aastal järjest vähem aega ning mändide alt lahkuti linna tagasi alles oktoobris, langes lõpuks otsus pealinnakodu maha müüa ning Laulasmaale  püsivalt kolida.

Harmooniat loovad asjad

Selles kodus paistab välja kirg ja huvi kõige idamaise ning vaimse maailma vastu, Reiki õpetajast ning Sisemise Tarkuse Kooli UNIVERSUS asutajast Kaia-Liisa ütleb küll, et tegelikult on tema kodus lihtsalt asjad, mis talle ja ta abikaasale meeldinud on ja mis tekitavad sisemise harmoonia ning  päris mitmed esmapilgul idamaist päritolu tundunud pildid seintel on osutusid enda ja abikaasa joonistatuteks ning tekstiilid Tallinnast ostetuteks.

Nii ei ole diivan, kummut ega vaip kaasa toodud reisilt Aasiasse vaid esimesed kaks leitud Evelektist ning kolmas Casa Studiost.

Köök telliti Aet Pielilt, kes avatud ruumi sobitas tagasihoidliku väikese köögi, kuhu nappidele ruutmeetritele väikesele pinnale mahutas ülimalt praktilise köögi. Samuti on vannitoamööbel  ostatud Pieli juurest , muu sisustus ja lahendused  jälle pererahva poolt.

Kivipõrand valiti samuti Aet Pieli soovitusel – tänu põrandaküttele on see alati jala all soe ning kui suvisel ajal piir elutoa ja männimetsa vahel kaduma hakkab, on see oluliselt praktilisem kui puitpõrand, mis tuppa kippuva liiva ja okaste tõttu kiiresti kuluma kipub.

Teadlikult Feng Shui põhimõtete järgi pererahvas oma kodu just ei kujundanud, küll aga kukkusid mitmed asjad päris loomulikult nende tõekspidamistele vastavalt välja. „Tähtis on see et asjad ja iseenda sisetundega harmoonias ja nende asukoht oleks valitud sisetunde, mitte raamatutarkuse  või viimase trendi järgi” ütleb Kaia-Liisa.

Trummid magamitoas

Esimesele korrusele mahub veel eksootilistes värvides magamistuba, mida eraldab garderoobist kirev kardin – selle leidis Kaia-Liisa salongist Muster. Toa nurgas püüavad pilku Aafrika trummid, mis Universaal Universumist välja valiti.

Teisel korrusel trummiteema jätkub – kuid siin on peremehel hea rokkansambli vajadusi rahuldav trummikomplekt. Kesklinna korteri väljavahetamine  ning  kolmveerandtunnine teekond Tallinnasse tundub iga hetkega järjest ratsionaalsem samm.

Väikese teise korruse ehteks on aga hoopis Kaia-Liisa isa meisterdatud lamp.

Kogu majast leiab igale poole peidetud kivikesi: kaunid ja tähendusega kivid ning kristallid on Kaia-Liisa kirg, mille ta ühe oma teise suure kire – sisustamisega – leidlikult sidunud on.