Miks kolida oma majja? - Finnlog

Miks kolida oma majja?

Tänase kiire elutempo juures on järjest olulisem ennast järgmiseks tööpäevaks või töönädalaks kvaliteetselt välja puhata. Oma kodus peab saama hästi välja puhata ja teha seda privaatselt ning rahus ja vaikuses. Seda ülesannet täidab kõige paremini oma kodumaja, kus on piisavalt ruumi nii majas kui koduaias.

Vaatame alljärgnevalt ühte väikest võrdlust:

Linna piirilt mõned kilomeetrid kaugemal asuvas väikses metsatukas, looduse rüpes paiknev kaunis palkmaja versus äärelinnas asuva magalarajooni korter, mis ümbritsetud teiste äravahetamiseni sarnaste kortermajadega.

Kodu asukoht määrab ümbritseva müra

  • Oma majas. Kodune ja looduse keskel asuv palkmaja on ümbritsetud vaid looduslike häältega – kevadel ja suvel linnulaul, sügisel vihmahood, talvel suuresti vaikus. Oma majas saab elanik välja puhata võimalikult müravabalt.

 

  • Oma korteris. Kortermajas elades paratamatult kuuled ja tajud kogu ümbritsevat keskkonda, kuulda on nii liiklusmüra ja kui ka teiste kortermaja elanike tekitatud müra. Kuigi kõik kortermaja elanikud peaksid arvestama teiste elanikega siis paraku ei tee nad seda alati ja nii mõnedki korrad aastas magab korteriomanik kehvasti just korterit ümbritseva öise müra tõttu.

Privaatsus ja puhkusevõimalused, elamine omas rütmis

  • Oma majas. Privaatsus siinkohal tähendab ennekõike võimalust olla eraldatud, puhata või teha oma tegevusi segamatult ja ka teisi mitte segades. Oma majas on see võimalik nii oma suures koduaias kui ka maja ruumides, kui selle peale maja rajamise käigus on vähegi mõeldud, näiteks rajades endale eraldi huvialatoa. Tavaliselt on majad suuremad kui korterid ja seetõttu tänu suuremale ruumiplaanile on igaühel privaatseks olekuks ka rohkem võimalusi ka siis kui pereliikmed kodus.

 

  • Oma korteris. Kortermaja puhul on võimalik ennast eraldada korteris mõnda tuppa ja seal oma huvitegevustega tegeleda, kuid just väljast kostev mürafoon on see, mis sageli keskendumist segab või näiteks päevast uinakut segama hakkab.

 

Kokkuvõttes saab öelda, et oma majja tasub kolida siis kui soovid rohkem elada omas tempos, väiksemas mürafoonis, olla paremini kooskõlas iseenda ja ümbritseva keskkonnaga.