Maja ehitamine on ettevõtmise asi! - Finnlog

Maja ehitamine on ettevõtmise asi!

Iga suurem eesmärk elus tundub esmapilgul kättesaamatu ja raskelt saavutatav. Kellelt iganes aga hiljem küsid, kas tasus ära oma eesmärki taga ajada, on vastus kindel „Jah“. Oma eesmärki taga ajades oleme pühendunud, õpime palju, kogeme ka möödalaskmisi kuid enamasti saadab meid edu. Eesmärgi saavutamine algab otsusekindluses ja julgest pealehakkamisest. Kõik, mis sel teekonnal tuleb raskuste kiuste ületada, on saavutatav, kui eesmärk on selge ja siht silme ees.

Oma maja ehitamine

Põhjus, miks maja ehitamise soov tekib, võib olla igal inimesel ja perel erinev. Mõnel on põhjus selles, et tal meenub oma lapsepõlv, kus vanaisa – vanaema maamajas sai suviti elatud. See kodune tunne sellest ajast on nii tugev ja vastupandamatu, et tekib vastupandamatu soovi seda taas kogeda.

Oma maja soov võib tekkida seepärast, et saaks tunda suuremat privaatsust, vaikust ja turvalisust. Need on soovid, mis aitavad tänapäeva kiires elutempos paremini ennast tunda ja välja puhata.

Soov võib olla elada võimalikult tervislikus elukeskkonnas ja looduslähedaselt. Pakkuda oma lastele vabadust oma aias turvaliselt mängida, perele avaramaid ruume ja huvialadega tegelemiseks paremaid koduseid võimalusi.

Need ja veel sajad põhjused võivad käivitada soovi oma maja ehitamiseks. Pole vahet, mis on see täpne põhjus, miks oma maja soovitakse. Tähtis on see, et see soov oleks väga tugev, järeleandmatult tugev ja inspireeriv.

Siis hakkavad asjad liikuma. Siis on maja ehitamine ettevõtmise asi! Siis hakatakse otsima lahendusi, kuidas oma eesmärki ellu viia ja siis ka need lahendused leitakse!

Kodu rajamine ei ole lihtne ega odav, kuid see on paljudele teostatav, kui seda väga tahta. Teekond oma majani on igal ühel erinev, kuid kõiki neid lugusid ühendab vastupandamatu soov oma kodumaja projekt ellu viia.

Sageli öeldakse, et takistuseks on raha, tegelikkuses ei ole enamasti asi rahas vaid tugeva tahtmise puudumises. Maja ehitamine vajab finantseerimist ja see on oluline teema, kuid olulisem on leida lahendused, kuidas olemasolevate ressurssidega selleni jõuda.

Majaomanikud on tegelikkuses täiesti tavalised inimesed, ei sugugi rikkamad ega vaesemad kui teised, kuid nad on viinud oma eesmärgi ellu. Nad on leidnud sobiliku krundi, leidnud finantseerimise, teinud tööd projekti valikuga, uurinud suurel hulgal projekte ja tehnilisi lahendusi, küsinud hinnapakkumisi, teinud selgeks hulga ehitusküsimusi ja teinud palju valikuid ning otsuseid, pingutanud igapäevaselt muude tööde kõrval ning lõpuks leidnud sobiliku lahenduse, mis võimaldab projekti ära teha! Võta oma maja ehitamine ette! Maja ehitamine on ettevõtmise asi!