Korterist oma majja - Finnlog

Korterist oma majja

Mõelgem korraks elule linnas. Linnaliiklus ja sellega kaasnev müra ja heitgaasid on pidevalt meie ümber. Elades suuremas linnas, kaasneb sellega paratamatult ka ülemäära kiire elutempo, trügimine tipptunnil järjekordades, kiirustamine närvilises liikluses – see kõik väsitab. Elades suures kortermajas, milles ei saabu kunagi täielik vaikus, on raske välja puhata ja ennast hästi tunda. Pinged kuhjuvad ja me oleme hädas oma halveneva tervisega.  Kas on võimalik seda olukorda kuidagi muuta?


Asu elama oma majja
Täna, kus kinnisvarahinnad on müügiks heal tasemel, on õige aeg ja  mõistlik kaaluda oma ellu tuua olulist muutust. Müüa oma linnakorter ja ehitada oma maja mõnda linnaga piirnevasse rahulikku elamupiirkonda või veelgi kaugemale.

Korterist majja projekti elluviimine võiks etappidena välja näha järgmine:

  1. Tee korteri turuväärtuse esmane hindamine (näiteks analoogsete korterite müügipakkumiste järgi) ja tee esmane finantsplaan, palju läheb majaprojekt maksma (kas on vajalik laenu võtta, millises mahus ja selgitada mõne panga kaasabil laenuvõimalused). Antud etapis tasub konsulteerida majatootjate või ehitajatega ehitushinna suurusjärgu hindamiseks.
  2. Tee täpsem finantsplaan, kuidas finantseerida krundi ostu (parim lahendus on omavahenditest, kuna pangad üldjuhul ainult krundi ostuks laenu ei taha anda) ja otsusta, mis ajal korteri müüd (näiteks kohe korterit müües saad vahendid krundi ostuks ja näiteks vundamendi ehitamiseks aga kuni oma maja valmimiseni vajalik elada üürikorteris). Vastavalt oma finantsplaanile ja võimalustele müü korter kohe või majaehitusprojekti lõpus. Kohese korteri müügi korral üüri omale ajutine elamispind või ela sugulaste pool.
  3. Vali välja ja osta sobilik krunt ja telli ehitusprojekt (näiteks mõne näidisprojekti baasil või eraldi individuaalprojektina) ning taotle ka ehitusluba.
  4. Küsi hinnapakkumist eramule (tööta detailides hinnapakkumine läbi ja tee selgeks võimalikud lisakulud, mis majaehituse projektiga kaasnevad).
  5. Sõlmi ehitusleping ja käivita maja ehitustööd.
  6. Lõpeta ajutise korteri üürileping ja koli oma uude koju!

Orienteeruvalt tuleks arvestada majaehituse perioodiks minimaalselt umbes 1 aasta alates krundi ostust ja projekti koostamisest kuni maja kasutusloa taotlemiseni. Sellest umbes 2-3 kuud on ettevalmistavat tegevust ja reaalne ehitusperiood objektil umbes 9-10 kuud, mis olenevalt maja suurusest võib olla ka suurem või väiksem.

Projekti „korterist majja“ õnnestumiseks on olulised ennekõike kõrge hinnaga korteri müük soovitud ajal ning maja ehitustööde valmimine kokkulepitud tähtajaks, mistõttu vali ehituspartneriks usaldusväärne ehitaja!

Muuda oma elu, koli korterist oma majja!