Finnlog majad – mis on muutunud 20 aastaga? - Finnlog

Finnlog majad – mis on muutunud 20 aastaga?

Aeg ei peatu. Aja kiiret kulgu, igapäevaselt oma igapäevatoimetuste sees olles, ei märka. Muutuste mõistmiseks peame vaatama ajas tagasi. Just võrdluses ajaga näeme muutusi, näeme oma lapsi ootamatult kiiresti suureks kasvamas, näeme moetrendide muutumist, näeme muutunud linnapilti, näeme muutusi mistahes muus valdkonnas.

Finnlog tähistab käesoleval aastal 20. tegevusaastat. See on parajalt auväärne vanus, mis võimaldab teha tagasivaate ettevõtte tegevuse algusaega ja võrrelda ehitatavaid maju ja tehnilisi võimalusi toona ja nüüd.

Ühegi alustava ettevõtte tegevus ei ole lihtsate killast, nii oli ka Finnlogi puhul, kus äsja turule tulnud ettevõte pidi pikki aastaid ennast oma klientide ja partnerite silmis tõestama. See tähendas pingelist ja pidevat tööd ning probleemide lahendamist aga kokkuvõttes pidevat arengut. Seetõttu ei ole üllatav, et ka firma juhtkond pidi algusaastatel ise töökindad kätte tõmbama ja vajadusel ehitustööde tegemisel kaasa lööma. Aga selle kõige käigus kasvas teadmine, et tehakse õiget asja ja töö käigus õpiti pidevalt ning saadi rohkelt kogemusi, mis võimaldas äri- ja ehitusprotsesse paremaks lihvida.

finnlog 2009 ja 2023

Ettevõtte tegevuse algusaegadel tegeleti liimpalkmajadega ning valdavalt olid tellimuses majad, mida iseloomustas optimaalne hoone suurus ja praktilisus, kus kasutati ära iga ruutmeeter maja põhiplaanil. Ehitatavad hoonete aknad olid valdavalt väikeste mõõtmetega ning palkmajale omaselt oli au sees traditsioonilised viilkatusega majad.

Üks esimesi maju, mida Finnlog ehitas oli eraldiseisev saunamaja, mis iseloomustab hästi selle aja trende. Finnlogi majade puhul võeti alates esimesest majast alates eesmärgiks pakkuda kõrget kvaliteeti ja selle suuna järgmine on vankumatu ka tänasel päeval.

Tänasel päeval on Finnlogi poolt pakutavate majade valikuvõimalused oluliselt avardunud.

Lisaks liimpalkmajadele on tootevalikusse lisandunud CLT – elementmajad ehk ristkihtpuidust hoonete ehitus. Võib julgelt öelda, et CLT-majad on täispuitmajad kõige kaasaegsemal kujul ja võimaldades hooneid rajada ka kõige keerulisemas ning kaasaegsemas arhitektuurivõtmes ning samas võimaldades väga hea soojapidavusega piirdekonstruktsioone.

Tänapäeval on Finnlogil pakkuda oluliselt suurem ja põnevam valmisprojektide kogum, mida klient saab aluseks võtta ja kohandada või lasta kogu maja oma soovid järgi eraldiseisvalt projekteerida.

Tänapäeva Finnlogi majad pakuvad lisaks traditsioonilistele eramutele, ka täiesti modernseid ja minimalistliku arhitektuurikeelega elamuid. Järjest enam on ehitatavatel hoonetel katuslaeni avatud elutoad, mis koos suurte akendega loovad ruumi rohkem valgust ning avarust.

Võrreldes 20 aasta taguste majadega on enam rõhku pandud hoonete sisekujundusele, kasutades erinevaid pinnaviimistlusega lagesid või seinapindu, mis muudavad puitmajad veelgi elavamaks ja võimaldavad kliendil majja tuua eripärast sisearhitektuuri.

Finnlogi tugevus seisneb kvaliteetses projekteerimises ja pikaajalises ehituskogemuses, mis lõpptulemusena on akumuleeritud näidisprojektides ja pidevas tehnoloogilises arengus. Projekte viib ellu ühtne ning tugevalt kokku kasvanud Finnlogi meeskond. Finnlog teab, et aeg ei peatu ja käib arenguga kaasas.