Soome elamumess – Lohjal 9. juulist kuni 8. augustini 2021 - Finnlog palkmajad

Soome elamumess – Lohjal 9. juulist kuni 8. augustini 2021

Soome elamumessi on korraldatud juba üle poole sajandi ja mess on leidnud oma kindla koha  ehitus – ja sisustusvaldkonna trendide loomisel ja kajastamisel.

Soome elamumessi eeliseks on mitmekesisus. Messikülastajal on võimalik detailideni väljaehitatud ja sisustatud eramute ning korteritega kohapeal tutvuda. Tajuda ja võrrelda arhitektide ja sisekujundajate lahendusi ning tunnetada, mis võiks enda jaoks kõige paremini sobida.

Igal aastal külastavad Soome elamumessi suur hulk inimesi ka Eestist. Ja seda tasub jätkuvalt teha, kuna ka käesoleval aastal saab elamumessil näha Eesti ettevõtte poolt ehitatud maja.

Juba teist aastat järjest osaleb Soome elamumessil Eesti ettevõte Finnlog OÜ. Seekord tutvustab Finnlog arhitektuuriliselt põnevat maja Villa Lippa.

Villa Lippa puhul on tegemist CLT hoonega, mida ilmestab liigendatud sektsioonidega ja privaatsust võimaldav ruumiplaan, avarad vaated akendest, erinevates suundades kaldkatused ning suured terrassialad. Majas interjööris eksponeeritavad naturaalsed materjalid toovad majja rahuliku ja sooja koduse keskkonna.

CLT ehk ristkihtpuit on populaarsust kogu tehnoloogia, mis on suure koormustaluvusega võimaldab luua arhitektuurselt unikaalseid ja keskkonnasõbralikke ning energiatõhusaid puitmaju.

Selle aasta Soome elamumess 2021 toimub Lohjal, veidi vähem kui tunnise autosõidu kaugusel Helsinkist. Elamumess on avatud vahemikus 9. juulist kuni 8. augustini iga päev kell 10 -18.