Sisekujundus igasse majja - Finnlog palkmajad

Sisekujundus igasse majja

Astudes sisse mõnda kaasaegsesse eramusse, võib leida ennast efektse läikega plaatpõrandaga esikust. Heledas toonis seinal on suur ja pea kogu esiku kõrgust haarav kullakarva raamiga peegel, mida valgustab mahe karniisivalgus. Esik jätkub elegantse garderoobiuksega, mis kõik üleliigse sisseastuja eest varjule jätab. Nii võetakse vastu külalist läbimõeldud sisekujundusega kodus.

Kas sisekujundus on mõeldud vaid uhketele ja kallitele eramutele või sobib sellega tegeleda kõigis kodudes?

Sisekujundus ei tähenda kalleid materjale
Üheks levinud valeks arusaamaks on see, et sisekujunduse teenus on mõeldud vaid väga kallitele ja ekstravagantsele hoonetele, kus kasutatakse vaid hinnaskaala ülemisse ossa jäävaid viimistlusmaterjale, valgusteid, mööblilahendusi või sanitaartehnikat.

Tegelikult on sisekujundus mõeldud kõigile, nii eramajade kui miks mitte ka korterite omanikele. Sisekujundus on iga idee kodu ilme ja funktsionaalsuse parandamiseks, mis viiakse läbimõeldult ja oskuslikult ellu.

Sisekujundus on üldjuhul viimistlusmaterjalide ja valguslahenduse valik, sobilike värvitoonide valik ja nende sobitamine mööbli, kardinate, põrandate, liistude ja kõige muuga, et luua terviklik kooslus.

Suurim kunst on kujundada nii, et kodus oleks kõike parasjagu, et silm puhkaks, kõik vajalik oleks käe – jala juures olemas, et ruume oleks lihtne puhastada ja korras hoida.

Iga kodu vajab sisekujundust
Sisekujundus on vajalik igas kodus, et luua oma pere jaoks sobilik elustiil, luua kodus vajalik mugavus ja ruumide kasutamise funktsionaalsus.

Sageli peetakse sisekujunduse teenust kalliks või ebavajalikuks, tuues põhjuseks, et küll saan oma kogemuse abil ka hakkama. Kindlasti suudab igaüks ka oma maja ise kujundada, kuid sageli jäädakse hätta keerukamate kohtade lahendamisel.

Probleemid tekivad sageli näiteks järgnevates sisekujunduse töölõikudes:

  • kitsa ruumi visuaalselt avaramaks muutmisel,
  • värvilahenduses baastoonide sobitamisega,
  • vannitubade plaatimisjooniste väljatöötamisega,
  • majapidamisruumide detailideni läbimõeldud mööblilahenduse väljatöötamisel,
  • köögimööbli ja garderoobi lahendustega, mis pakuksid parimat mahutavust ja funktsionaalsust,
  • valgustite, pistikupesade ja lülitite asukohtadega, et need sobituks põhjalikult läbi töötatud interjööriga.

Just sellistes sisekujunduse töölõikudes tulevad välja hea sisearhitekti töökogemus ja teadmised ning eelised. Sisekujunduse lahenduse väljatöötamise peale tehtavad kulutused ei pea olema suured, kasutatavad viimistlusmaterjalid ei pea olema kallid, tähtis on idee, tähtis on emotsioon, mida hästi kujundatud kodu annab!

Tee oma kodu ilusaks!