Šikk suvekodu kasesalu ja liivarannaga - Finnlog

Šikk suvekodu kasesalu ja liivarannaga

 

Pärnumaale üsna Läti piiri lähedale vaiksesse rannasoppi ehitatud suvemaja akendesse paistab päikeseloojangul läbi väikese kasesalu mere sillerdus.

Sisearhitekt Airita Aimi abiga kaasaegsesse palkmajja loodud  suvekodu on mõeldud täiuslikuks ja privaatseks puhkuseks.

Ideaalse krundi, kuhu palkmaja püsti panna, leidsid Soomes elavad omanikud eestlasest tuttava abiga. Kui pärast rannaäärse võsa puhastamist sai sellest kaunis ja habras kasesalu, oli selge, et selles inimeste eest peidus majast saab merele ja päiksele avatud suvekodu.

Suure osa esimesest korrusest võtab enda alla läbi kahe korruse kõrguv elutuba koos avatud köögiga. Esimesele korrusele mahuvad veel magamistuba avara vannitoaga ning saun, kust pääseb otse suurele merepoolsele terrassile.

Elutoa kõige suuremaks pilgupüüdjaks on kahtlemata XXXL suuruses kahvlite-lusikatega  lühter söögilaua kohal.

Elutoa mööblivalikus domineerivad Palazzost pärit mugavad Itaalia tootjate Calligarise ja Corinto toolid ja diivanilaud ning Hispaania päritolu diivan. Kui mööbli, valgustite ja nõude valikul eelistas disainer kvaliteetseid Euroopa päritolu kaubamärke, siis suvekodus leiduvad kunstiteosed ning vaibad on kõik Eesti päritolu.

Pruun, kuldne ja sinine

Suvekodu värvivalikule andsid palkseinad sooja suuna. Pruunides-kuldsetes toonides tubade kõrval säravad eredate vannilaikudena sinistes värvides vannitoad, kuhu leiti keraamilised plaadid Interstudio valikust.

Laudpõrandad lisasid veel pruune toone. Algselt lakikihi all peidus olnud kaunid puituksed puhastati enne ette panemist välja.

Teisele korrusele viiva trepi alla jääv sein värviti soojalt kuldseks. Suvist sooja meeleolu toovad tuppa ka ShiShi kõrged puud terrassiukse kõrval.

Perfektne kodu paljajalu käimiseks

Suvekodu soojad põrandad ning terrassilt juurest algav mereni ulatuv muru näevad juba niimoodi välja, et tahaks kingad jalast lükata. Juba loomulikult soojale puitpõrandale on diivani ette laotatud valge kohev Valley vaip, kuhu sisse varbad peita, kööginurgas on maas soe korkpõrand.

Ning ka vannitoa põrand on pererahva saabumise ajaks alati mõnusalt soe. Tegemist on targa majaga, mille elektrisüsteemi on võimalik juhtida ka distantsilt. Nii saab Tallinnast laevast maha sõites suvekodus juba sauna sooja panna.

Külalislahke maja

Nii sauna, köögi kui ka vannitubade ehitamisel ja sisustamisel arvestati sellega, et koos pererahvaga saabub puhkama arvukalt külalisi. Köögi külmik on nii suur, et vajadusel võib sinna mahutada nädala toiduvaru ning veinikülmiku riiulitelt ei haiguta kunagi vastu tühjus. Ka saun on piisavalt ruumikas sõpradega jagamiseks.

Maja teine korrus ongi reeglina külaliste pärast, sinna mahuvad kaks mugavat magamistuba suure vannitoaga.

Õdus õueelu

Suvi on vabas õhus elamiseks ning selles suvekodus on õuealale pööratud sama palju tähelepanu kui siseruumidele. Õues on eraldi avar köök välisöögitoaga, mida suvise vihmasabina eest kaitseb katus. Avarale terrassile mahub nii Cane-line sarjast pärit söögilaud kui päevitustoolid, hetkel on veel paigaldamata välibassein. Maja juurest algab jalgrada, mis läbi kaskede viib valgele liivarannale. Sumedatel augustiöödel valgustavad hoovi Hektor Lightist pärit Flos´i põnevad õuevalgustid.

Ideid näppamiseks

  1. Fabbiani rippvalgusti Hungry mudel D76 A0315. Hind 12 044 krooni. Hektor Light. www.hektor.ee
  2. Fabbiani rippvalgusti Dono. Alates 23 000 kroonist. Hektor Light.
  3. Iitala kauss. Alates 249 krooni (erinevad suurused). Kaubamaja. www.kaubamaja.ee

Ilmumisandmed:
ajakiri Diivan