Palkmaja võimaldab mitmekesist sisekujundust - Finnlog

Palkmaja võimaldab mitmekesist sisekujundust

Palkmajal sisekujunduses on üks suur eelis – puitpinna eksponeerimine. Seda nii läbivalt naturaalsena, kus palkseinad on kaetud sobiliku laki, peitsi või õliga aga samamoodi ka puitpinnad värvituna. Palkseinad ilmestavad ja samal ajal rahustavad, moodustades nii tugeva raamistiku väga erinevate sisekujunduse lahenduste loomiseks.

Tänapäeva eramute modernne vaade nii välis- kui ka sisekujundusele on paradoksaalsel kombel palkmajade puhul täielikult ja isegi lihtsalt saavutatav. Finnlog on palkmaja uuendustele tee avatuna hoidnud ja võimaldab kaasaegseid elamuid näiteks ka funkstiilis ehitada.

Sisekujunduse ülesanded

Sisekujunduse ülesanne on luua ruumides meeleolu, hoida ruume tasakaalus ja leida ruumiplaanis parim funktsionaalsus ning siduda see kõik kokku üheks tervikuks, et tekiks kodutunne.

Nii nagu maja välisilme, peab maja sisekujunduses leidma üles sobiliku rütmi. Sellist rütmi saab luua kõige efektiivsemalt ruumikujunduse mitmekesisusega. Erinevad materjalid, erinevad pinnakatted, erinevad valguslahendused, erinevad värvid ja kõige selle kokku viimine terviklikult koostoimivaks. See ongi sisekujunduse juures alati kõige keerulisem. Luua maja sisekujunduses värskendavaid erisusi, kuid need läbivalt ruumides ja majas tervikuks siduda.

Palkseinad sobituvad sisuliselt kõigi naturaalsete materjalidega, mis vähendab kokkuvõttes võimalusi maja sisekujunduses oluliselt eksida. Naturaalsete materjalide kokkuviimisel on pool tööd sisekujunduse õnnestumiseks juba tehtud.

Kuid palkmaja rahulikud puitpinnad vajavad nii mõnigi kord tasakaalustamiseks säravamalt värvitud siseseinte pindasid, dekoratiivkividest või plaatidega pindasid, mis arvestavad ruumide funktsionaalsuse ja mööblilahendusega. Finnlogi majade puhul on just sellise sisekujunduse loomiseks väga head võimalused, kuna maja siseseinad saab soovi korral lahendada kipsplaatidest või plokkidest laotud kiviseinaga, mille erineva viimistlusega või pinnakatetega saab ruumide ilmet oluliselt rikastada.

Sisekujundus vajab kavandamist

Sisekujunduse väljatöötamisega tuleks tegeleda juba maja projekteerimise faasis, kuna siis saab kõige vajalikuga juba ehitusprotsessis arvestada. Kuigi sageli tundub, et sisekujundusele pole erilist vajadust tähelepanu pöörata siis hiljem on võimalikke põnevaid ideid ja lahendusi ilma lisatöödeta raske teostada. Näiteks valgustuslahendus vajab kaabeldust soovitud kohas või sisseehitavale mööblile tasub jätta selleks ruumiplaanis oma ruum.

Kui sisekujundus tundub endale keeruline välja mõelda siis on mõistlik kaasata sisekujundaja/sisearhitekt, kelle abiga on võimalik palju kiiremini ja mis kõige olulisem, välja töötada tõeliselt unikaalseid ja kauneid lahendusi.

Maja maitsekas sisekujundus on sama oluline kui maja kaunis välisilme ja ideaalis peaks need teineteist täiendama ja looma terviku.