Viimistlusmaterjalide ostmine internetist? - Finnlog

Viimistlusmaterjalide ostmine internetist?

Tänapäeval on internetist võimalik osta kõike, sealhulgas ka kõikvõimalikke ehitus- ja viimistlusmaterjale nagu näiteks parkett, uksed, aknalauad, põrand- ja ukseliistud, laeliistud, värvid, keraamilised plaadid või ka muud võimalikud pinnakatted ja värvid. Lisaks ka sanitaartehnika, sisustus / mööbel ja kõike muud, mida kodus vaja võiks minna.

Soovitud toodete ostu on võimalik teha mugavalt ja kiiresti oma arvuti või nutiseadme abil, ilma kuhugi minemata. Aga siin peitub ka paraku oht.


Toodete fotod võivad eksitada

Internetist ostes on tänapäeval väga korralikud pildid toodetest, võimalik tooteid vaadata suurendatult, vaadata tooteid sisustatud ruumis ning tutvuda toodete põhjalike paigaldus- ja hooldusjuhenditega. Esmapilgul tundub, et midagi paremat ei saagi olla, kogu vajalik info on ühes kohas olemas ning ainult vali sobilik toode välja ja osta ära.

Kahjuks see alati nii lihtne ei ole. Nimelt on ehituskaupade veebipoes küll olemas ilusad pildid toodetest, kuid pildil toodud materjal või toode võib osutuda kauba kättesaamisel hoopis teise tooniga või koostekvaliteediga tooteks. Seda nii seetõttu, et erinevad arvuti või nutiseadmete ekraanid näitavad värvitoone veidi erinevalt. Ka tootefoto pildistamisel kasutatud suurem valgustugevus, kaugus või pildistamisnurk võib anda vale ettekujutuse tootest.  See kõik mõjutab toote väljanägemist tootefotol võrreldes tegelikkusega.

Viimistlusmaterjalide valikul on alati soovitav kõik olulisemad tooted ja värvid valida välja ehituspoes või veel parem külastada mõnda näidisobjekti, kus näiteks huvipakkuvat parkettpõrandat või värvitoone on kasutatud.

„Õige arusaam viimistlusmaterjalidest on võimalik saada ainult toodet ise oma silmadega üle vaadates ja käega katsudes!“

Teine võimalus on kaasata sisekujundaja või sisearhitekt, kellel suur kogemus ja teadmised, kuidas viimistlusmaterjalid omavahel kõige paremini sobivad ja parima koosmõju annavad.
Aga ka siis kui kaasatud sisearhitekt tooted välja valib, tasub tema poolt nimetatud materjalid mõnes ehituspoes ise üle vaadata ja veenduda, et see ka enda jaoks sobib.

Ehitusalaseid internetipoode tasub kasutada ideede saamiseks ja ehitusmaterjalide / -toodete esmaseks väljavalimiseks, kuid enne toodete oma silmaga üle vaatamist, ei ole soovitav materjali pimesi hankida.

Alles siis kui materjal / toode ehituspoes kohapealse ülevaatuse käigus sobivaks tunnistatud võib otsida internetist, kas leidub seda konkreetset toodet ka mõnes veebipoes soodsama hinnaga ja alles siis oma ost ära teha.