Tee oma kodu omanäoliseks! - Finnlog

Tee oma kodu omanäoliseks!

Kas tüüpprojektiga maja saab olla unikaalne ja eristuv? Loomulikult on see võimalik ja võib julgelt öelda, et see peaks olema iga majaomaniku püha kohus, et iga kodu saaks unikaalne. Miks on unikaalsus oluline ja kuidas seda saavutada?

Unikaalsus on väärtus

Tänapäeva elus väärtustatakse rohkem kui kunagi varem unikaalseid ja raamist välja mõeldud lahendusi, väärtustatakse unikaalseid ideid ja nende ellu viimist. Iga inimene oma unikaalsuses kujundab enda ja mõjutab paljude teiste igapäevast elu. Uued ideed ja väärtused tekivad sageli just erinevate mõtete, arusaamiste, teadmiste ja oskustega inimeste ühistööna.

Elukeskkonnal on suur mõju inimese kujunemisel ja sealhulgas ka tema loomingulise poole arengule. Elukeskkond laiemalt on kõik, mis meid ümbritseb, kuid ajaliselt viibime suure osa oma ajast erinevates hoonetes, nii tööl kui ka kodus.

Seetõttu on enda ja pere jaoks sobiliku kodumaja valik ja selle kohandamine enda vajaduste ja ilumeele järgi ülimalt oluline. Kodune keskkond peab olema meile turvatunnet, inspiratsiooni ning ennekõike head enesetunnet pakkuv ja selle saavutamise peale peaks iga koduomanik juba projekteerimise etapis hoolega mõtlema.

Piisab väiksest muudatusest

Kodu unikaalseks ja sobivaks muutumine ei tähenda seda, et see peaks olema jalustrabava arhitektuuriga või värvilahendusega. Piisab ka väiksest erisusest, mis muudab maja nii väljast kui ka seespoolt koduseks ning omaks.

Näiteks piisab majal väljaspoolt akna ja hoone nurkade piirdelaudade värvitooni muutmisest või maja välisvalgustuse läbimõeldud lahendusest, mis ilmestavad maja huvitavate valgusvihtudega, et kodu hakkaks särama. Teadmine, et oled teinud need väiksed muutused oma maja juures, annavad sooja tunde alati kui koduväravasse jõuad.

Asi pole enamasti selles, et maja eristumine või unikaalseks muutmine oleks kallis, vaid selles, et selle peale unustatakse õigel ajal mõelda ning nii jäetakse see tegemata.

Nende väikeste nüansside peale tasub mõelda juba maja projekteerimise faasis ning jätta nendeks, sageli imepistikesteks muudatusteks, natuke lisaraha ja anda soovitud muudatuste info ehitajale varakult teada. Kodukaunistamise raskem külg on hea idee leidmine, mitte enamasti selle teostamine, mis võib mõnel juhul isegi lisaeelarvet mitte vajada.

Igaüks peab ise üles leidma need ideed ja parimad lahendused oma kodumaja iseloomu ning eripära väljatoomiseks. Olgu need väikesed või suured muudatused, aga ainult need muudavad kodu eriliseks nii perele, kui ka möödujatele.

Tee oma kodu ilusaks ja omanäoliseks!