Palkmaja tellimine - Finnlog

Palkmaja tellimine

Palkmajad on pilkupüüdvad, hea sisekliimaga, naturaalsed ja ehedad. Palkmaja on keskkonnateadliku inimese valik, kes väärtustab puitu ehitusmaterjalina ja soovib elada õdusas ja mugavas majas.

Kui palkmaja kõnetab ja välja on selgitatud orienteeruv majaprojekti finantseerimise võimekus (ehk palju saab majaprojektile kulutada), saab asuda kõige põnevama tegevuse juurde – oma majaprojekti sisulisele käivitamisele ja elluviimisele.

Kuidas tellida palkmaja ja millest peaks alustama?
Käime läbi peamised etapid palkmaja tellimisel:

Samm 1. Maja projekt

Vali näidisprojektide hulgast või kavanda arhitekti abiga individuaalne projekt.

Eelnevalt mõtle läbi maja suurus, tee võimalik ruumide nimekiri, määra nende suurused, otsusta maja korruselisus, hinda väljavalitud hoone sobivust krundiga ja projekteerimistingimustega, paiknemist ilmakaarte suhtes jne. Selleks töö tegemiseks on soovitav läbi vaadata hulk näidisprojekte ja nende ruumiplaane, hinnates nende funktsionaalsust ja sobivust. Loomulikult võib selle töö ära teha ka koostöös arhitektiga ja luua unikaalne projekt.

Samuti saab tellida oma e-postile näidisprojektide indikatiivsed näidishinnad ja nii tekib vajalik hinnainfo esmaste valikute tegemiseks.

Samm 2. Kohtumine majatootjaga / tasuta konsultatsioon

Võta ühendust majatootjaga ja lepi kokku kohtumine, mille käigus on võimalik täpsustada näidisprojekti või individuaalprojekti infot. Kohtumise või vajadusel mitme kohtumise käigus saab täpsema ülevaate pakutavatest konkreetsetest valikutest ja lahendustest. Eesmärk on läbi rääkida majaga seotud detailid ja tehnilised lahendused. Tavaliselt selliste kohtumiste käigus tekib täiendavaid mõtteid ja ideid, mis vajavad laagerdumist ning kaalumist. Seejärel saab teha otsused ja edastada majatootjale täpsustatud soovid ja eelised.

Samm 3. Küsi hinnapakkumine

Kui eelnevalt näidisprojekti või individuaalprojektiga seotud küsimused lahendatud saab küsida majatootjalt konkreetse hinnapakkumise ja saab teada majaprojekti täpsustatud eelarve. Hinnapakkumise järgselt võib tekkida vajadus veel täpsustada hinnapakkumist ridade kaupa ja vajadusel kokku leppida selleks eraldi kohtumine.

Samm 4. Ehituslepingu sõlmimine

Kui hinnapakkumine on detailselt üle vaadatud ja üle täpsustatud siis saab asuda lepingu sõlmimise juurde. Majatootja edastab lepingu projekti, mis kindlasti vajalik põhjalikult üle vaadata ja vajadusel täpsustada ebaselgeid punkte, et mõlemad osapooled ühtemoodi lepingust aru saaksid. Kui lepingu sisu osas selgus majas saab lepingu sõlmida ja majaprojekti käivitada.

Käivita oma Finnlog liimpalkmaja ehitus!