Näidisprojektid – kiirtee läbimõeldud majani! - Finnlog

Näidisprojektid – kiirtee läbimõeldud majani!

Tõenäoliselt on enamik inimesi kokku puutunud olukorraga, kus eramu või korteri ruumiplaan ei ole õnnestunud. Näiteks toad on läbikäidavad, koridorid kitsad, puuduvad asukohad sissehitatavate kappide paigutamiseks või garderoobidele, rääkimata sellest, et pesumasinale ja -kuivatile ei ole jäetud piisavalt ruumi.

Samamoodi aga on kindlasti ka häid kokkupuuteid ruumiplaaniga, kus kõik on väga hästi läbi mõeldud. Näiteks on kasutusele võetud eraldi majapidamisruum, piisavalt jäetud seintesse nišše, kuhu paigutatud sissehitatud kapid, eluruumid on paigutatud optimaalselt ja need pole läbikäidavad, loomulik valgus akende kaudu lahendatud selliselt, et ka mööblit saaks vajadusel vähemalt kahes suunas edukalt paigutada. See ja palju muud muudab ruumiplaani toimivaks tervikuks.

Kuidas leida enda jaoks sobilik ruumiplaan?

Näidisprojektid

Õnneks on saadaval suur hulk valmis majaprojekte, mida arhitektid, sisekujundajad ja konstruktorid on koostöös pikalt ja põhjalikult välja töötanud. Näidisprojektide abil saab kiiresti hea ettekujutuse nii maja välisilmest aga ka ruumiplaanist.

Näidisprojekti kasutamisel on peamised eelised:

  • Maja välisilme ja sisevaadete 3D joonised ja vaated ning plaanid annavad koheselt selge ettekujutuse, milline maja hakkab välja nägema nii seest kui väljast. See annab koheselt võimaluse hinnata, kuidas maja sobitub väljavalitud krundile. Lisaks on ka vajadusel võimalik tutvuda valminud majade fotodega ja paremal juhul teha ka külastus mõnda analoogsesse majja, mis annab parima ettekujutuse majast.
  • Näidisprojektis on maja ruumiplaan põhjalikult läbi mõeldud ning näitlikustamiseks on välja toodud ka võimalik mööblipaigutus. Nii on ruumide funktsionaalsus koheselt mõistetav ja tajutav.
  • Maja ruumiplaan on lahendatud võimalikult optimaalselt ka ehituslikust vaatenurgast, mis pakub kokkuvõttes ka kõige optimaalsemat ja soodsamat ehitushinda.
  • Tüüpne projekt on üldjuhul ka ehituslikult mitu korda läbi ehitatud ja leitud parimad tehnilised lahendused, mis vähendavad ka võimalikke ehituslikke riske hilisemas maja ekspluatatsioonis.
  • Tüüpse projekti puhul on paremini prognoositav ehitamiseks kuluv ajaperiood ning see aitab tagada, et maja valmib tähtaegselt.
  • Valmis projektide puhul on ehitustööde eelarve detailselt läbi arvutatud ning ei ole vaja karta ehitusperioodil ehitushinna kallinemist.
  • Näidisprojekti kasutamine on kiirem võimalus oma maja ehituse käivitamiseks.
  • Lisaks on loomulikult võimalik ka näidisprojekte muuta ja täiendada vastavalt tellija soovidele.

Näidisprojektid on põhjalikult väljatöötatud majaprojektid, mis aitavad kiiremini jõuda oma majani! Tee näidisprojekti abil oma majaehitus lihtsamaks!