Kuidas saada maja ehitamise hinda soodsamaks? - Finnlog palkmajad

Kuidas saada maja ehitamise hinda soodsamaks?

Maja ehitamisel ei saa kuidagi üle ega ümber maja hinnast. Kuidas ikkagi paremini hakkama saada ja oma maja ehituse projektiga nii hakkama saada, et kõik vajalikud ehitustööd saaksid tehtud ning peale laenumakse tasumist jääks raha järgi ka elamiseks.

Maja hinda saab oma valikutega mõnevõrra mõjutada. Millised on need peamiseks kohad, mis teatud mahus hinda soodsamaks võimaldavad teha.

Maja suurus

Kõige lihtsam viis, hinda mõjutada, on ehitada mõnevõrra väiksem maja. Suured majad tunduvad esmapilgul atraktiivsed, kuid pikemalt ette vaadates kipuvad olema ebamõistlikud. Kindlasti on mugavam suuremas majas lasterohkel perel elada, kuid mõne aja jooksul lapsed lähevad oma teed ja suur maja jääb pigem koormaks, mis vajab paratamatult hooldust ja haldamist. Julgen arvata, et enamikele Eesti peredest sobib maja mille üldpind jääb 120-160 m2 juurde. See on suurus, mis lubab ka 2-3 lapsega perel kenasti hakkama saada.

Maja aknad

Tänapäeva järjest soojapidavamad aknad on kallis investeering. Akende hinda mõjutab üllatavalt palju ka kuidas peab saama akent avada. Kõige odavam on mitteavatav aken ja kallim pöördkaldavtav aken. Seetõttu tuleks realistlikult hinnata, millised aknad peaksid lahti käima ja millises mahus. Loomulikult on mõistlik jätta igasse ruumi mõni avatav aken aga kas neil peavad olema kõik avanemise võimalused on iseküsimus. Õige ja läbimõeldud akende valikuga õnnestub majaehitajal kokkuhoidu saavutada.

Tüüpprojekt

Valides oma maja tüüpprojektide hulgast on üldjuhul projekteerimise kulu ja suurema tõenäosusega ka ehituse hind veidi soodsam. Kasu tekib sellest, et projekt on mitmeid kordi läbi ehitatud ja optimeeritud. Seetõttu ehitamise eelarve väga täpselt teada ning ka ehitamisel kõige optimaalsed lahendused nii konstruktiivselt kui ehitushinna osas leitud. Optimaalne projekt sisaldab enamasti head ja läbimõeldud ruumiplaani, kus ruumide paiknemine grupeeritud ja seeläbi kommunikatsioonide vedamise kulud minimaalsed.

Ehitushinna mõttes kasulikum on ehitada 1,5 kordne maja, kus vundamendi ja katuse kulud on kasutatava põrandapinna suhtes on kõige optimaalsemad.

Kalkuleeri läbi erinevaid lahendusvariante

Kokkuvõttes tasub majaehituse kavandamise faasis kalkuleerida ja otsida oma maja osas mitmeid mõnevõrra erinevaid lahendusvariante ja mitte kohe leppida esimese variandiga. Alati on võimalik mõnevõrra projekti kohandada ja otsida ka hinna osas veidi soodsamat lahendust.